قدرت فروش : ۴ دلیل عصبانیت مشتریان

قدرت فروش : ۴ دلیل عصبانیت مشتریان
مجموع 5 از 1 رای

4 دلیل عصبانیت مشتریان

قدرت فروش : ۴ دلیل عصبانیت مشتریان

  • شما کار اشتباهی انجام می دهید یا حرف ناشایستی می زنید

می خواهم به شما مجددا خاطر نشان کنم که در مسیر شغلی خود هرگز مشتری را عصبانی نکنید و برای او خط و نشان نکشید. حرف ها و کارهای زیادی وجود دارد که با انجام آن مشتری از شما عصبانی می شود. وقتی لب های مشتری به هم فشرده می شوند که می توانید آن را با یک خط کش مشخص کنید و انگشتان او شروع به در هم فرو رفتن می کنند، طوری که انگار در حال خفه کردن یک بچه خرگوش است، شما باید به سرعت آنچه را که گفته اید مرور کنید و متوجه شوید که چرا او عصبانی شده است.

  • گاهی نه به معنای نه است

قبلا گفته ام که یک مانع یا یک نه گفتن مشتری، یک فرصت محسوب می شود. اما در بعضی از مواقع، هنگامی که مشتری نه می گوید، واقعا منظورش نه است. نیاز دارید که این مشتری را شناسایی کرده و بتوانید آن را به یک هدف مورد نظر تبدیل کنید.

چیزی همراه با این جملات، “بسیار خوب، من درک می کنم که چرا شما در حال حاضر نمی خواهید با ما وارد معامله شوید، اما فکر می کنم لازم است با هم در تماس باشیم. شماره ی تلفن و ایمیل مرا بگیرید. می توانیم وقت دیگری را در سه شنبه ی آینده در ساعت ۲ بعد از ظهر داشته باشیم؟”

  • مشتری احتمالا از دست کس دیگری به غیر از شما عصبانی است

اینجا یک نمونه از روان شناسی غیر حرفه ای وجود دارد که از ۵۰ سال مشاهده ی گونه های انسانی نتیجه گرفته شده است: اگر کسی به طور غیر منطقی از دست شما عصبانی شد، احتمالا به این دلیل است که آن شخص درباره ی چیز دیگری از زندگی اش ناراحت و عصبانی است. در این سال ها که کار فروش را انجام می دادم این نکته بخشی از اطلاعات مفید و سودمند برایم بوده است.

هنگامی که با یک مشتری نشسته ام و او ناگهان مانند یک ماده ی منفجره عصبانی می شود، این احتمال وجود دارد که او درباره ی چیز دیگری عصبانی است و عصبانیت خود را روی من خالی کرده است.

  • درباره ی چه چیزی شما واقعا باید عصبانی باشید؟

واقعا؟ کاری که شما انجام می دهید عمل جراحی مغز نیست. اگر اشتباه بزرگی انجام دهید کسی از بین نمی رود، بنابراین فقط یک قرص آرام بخش استفاده کنید. آرام شوید، در صورتی که موفق به فروش نشوید، دنیا به آخر نرسیده است. حداقل متوجه خواهید شد که مشتری به صحبت با شما ادامه خواهد داد.

( منبع : قدرت فروش مثبت ، استفان شیفمن )

ادامه مقالات قدرت فروش مثبت را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن