قدرت فروش: تزریق انرژی به مکالمات فروش

قدرت فروش: تزریق انرژی به مکالمات فروش
مجموع 5 از 1 رای

تزریق انرژی به مکالمات فروش

قدرت فروش: تزریق انرژی به مکالمات فروش

در هر بحثی، مثل بحث های روزانه با مشتریان، یک روش خاص مکالمه و صحبت وجود دارد. در این روش، زبان مورد استفاده، سرعتی که با آن کلمات ادا می شوند و حرکات بدن، می تواند تاثیر بسزایی در نتیجه ی فروش داشته باشد. اگر از ریتم مکالمه خارج شوید، جریان بحث را به هم می زنید و برقراری ارتباط را سخت می کنید.

بگذارید یک مثال بزنم، یکبار شخصی را دیدم که به دو نفر مدیر اجرایی چیزی می فروخت. قرار آنها در انتهای یک روز طولانی و سخت کاری بود. هوا به شدت گرم بود و وقتی فروشنده از ماشینش پیاده شده، پشت لباسش از عرق خیس شده بود. می توانستم حدس بزنم چیزی که او می خواست این بود که به خانه ی خنک خود برگردد.

در جریان این مکالمه دو چیز ناراحت کننده وجود داشت. اول اینکه انرژی و اشتیاقی وجود نداشت. فروشنده همه چیز را درست انجام می داد، سوال های درستی می پرسید، به مدیران اجازه ی صحبت می داد، می خواست مشکل شان را حل کند اما از ابتدا، لحن صدایش یکنواخت بود و آرام صحبت می کرد. او روی صندلی اش افتاده بود و کمتر تکان می خورد.

نکته ی دوم این بود که او لهجه ی خاصی داشت و هیچ چیز تازه ای در مورد زبان مورد استفاده ی او یافت نمی شد. جای تعجبی نداشت که در انتهای معامله یکی از مدیران اجرایی گفت: “من برای کار شما ارزش زیادی قائل هستم. اما فکر نمی کنم به در ما بخورد.”

چند نکته ی مهم در این تجربه وجود دارد:

  • شخصی که لحن صدایش خوب باشد، معامله را می برد.
  • مهم نیست که چقدر خسته و بی حال هستید.وقتی فروش را آغاز می کنید باید تمام انرژی خود را بکار بگیرید. کمبود انرژی همیشه تاثیر معکوس دارد.

فروش مثل بازیگری است. قبل از اینکه بازیگر به روی صحنه برود، ورزش های انرژی زا انجام می دهد. گاهی در یک اتاق می دود و فریاد می زند. شاید احمقانه به نظر برسد، اما باور کنید جواب می دهد و وقتی بر روی صحنه می رود، از طریق عملکردش انرژی به شنوندگان منتقل می شود. در هنگام فروش، نیاز به روش موثری مثل هنرپیشه ها دارید.

چگونه می توانید انرژی خود را در زمان فروش بالا ببرید؟

۱.قبل از فروش، کمی ورزش کنید. سعی کنید زود برسید و قبل از رفتن به سر قرار، چند قدم راه بروید. ورزش کردن آدرنالین شما را افزایش می دهد و به شما انرژی کافی می دهد.

۲.در صورت امکان، یک برنامه ی ثابت ورزشی برای خود داشته باشید. ورزش وقت شما را زیاد نمی گیرد، اما می تواند تفاوت عجیبی در انرژی شما برای کار ایجاد کند.

۳.اگر قبل از فروش و آغاز آن غذا نخورده اید، یک خوراکی سبک میل کنید. یک تکه شکلات یا میوه می تواند سریعا به شما انرژی دهد.

۴.به یاد داشته باشید که چرا می خواهید بفروشید. دلیل شما فقط دریافت پورسانت نیست، شما انگیزه ی قوی تری دارید و آن هم کمک به مشتری است تا مشکلش را حل کند.

حالا که انرژی کافی را بدست آورده اید، وقت آن است که به آرامی مذاکره را شروع کنید.

( منبع : قدرت فروش مثبت ، استفان شیفمن )

ادامه مقالات قدرت فروش مثبت را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن