مزایای استفاده از اپ اندروید در کسب‌وکار اینترنتی

مزایای استفاده از اپ اندروید در کسب‌وکار اینترنتی
به این مقاله امتیاز دهید

اپ اندروید

رقابت بین سیستم عامل‌های iOS وAndroid در توسعه برنامه‌های تلفن همراه، به نظر می‌رسد، رقابت بی‌پایانی باشد. اگر به گذشته و سابقه این دو سیستم عامل نگاهی بیاندازید، خواهید دید که اندروید به دلیل انعطاف پذیری گسترده آن، موفق‌تر عمل کرده است. ۸۸ درصد از تمام تلفن‌های هوشمند فروخته شده به کاربران در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، تلفن‌های دارای سیستم عامل اندروید بوده است. این آمار با صدای بلند درباره ترجیح کاربران صحبت می‌کند و شرکت‌ها را ترغیب می‌کند تا برای موفقیت در فضای رقابتی امروز، ساخت اپ اندروید را برای تجارت خود در نظر بگیرند.

اندروید به عنوان پلتفرم پشتیبانی شده توسط گوگل، ویژگی‌های بسیار قدرتمندی را ارائه می دهد که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا مشکلات مشتریان را حل، روند کار را ساده‌تر و میزان درآمد خود را تقویت کنند. اگر می‌خواهید در دنیای تجارت موفق باشید، با استفاده از خدمات توسعه اپ اندروید، برنامه قابل ارتقا برای سازمانتان ایجاد کنید و از این طریق بخشی از نیازهای کابرانتان را برطرف سازید. بیایید از مزایای فنی و تجاری انتخاب پلتفرم اندروید، برای ساخت اپ تلفن همراه، بیش‌تر بدانیم.

پلتفرم اوپن سورس

اوپن سورس بود به این معنا است که کدهای برنامه در اختیار عموم قرار دارد و هر کس با توجه به نیاز خود می‌تواند آن‌ها را ویرایش کند. کیت توسعه نرم افزار اندروید (SDK) به عنوان یک چارچوب اوپن سورس، به صورت رایگان در دسترس است و به مشاغل کمک می‌کند تا هزینه‌ای برای اخذ مجوز، پرداخت نکنند. با استفاده از ویژگی‌های پیشرفته و کارایی بالای سیستم عامل اندروید که به طور مداوم در حال پیشرفت است، می توانید اپ اندروید مقرون به صرفه‌ای را ایجاد کنید که تجارت شما را بهبود خواهد بخشید.

 شخصی‌سازی گسترده

وقتی صحبت از توسعه سفارشی برنامه می‌شود، هیچ پلتفرم موبایلی به اندازه اندروید قدرتمند نخواهد بود. مشاغل مجاز هستند نه تنها برنامه، بلکه سیستم عامل را نیز مطابق با مدل تجاری خاص خود و عملیات روزانه، شخصی‌سازی کنند. با اندروید، با روند تغییر بازار مطابقت خواهید داشت، همچنین اجازه دارید ویژگی‌های اپ اندروید خود را اضافه یا ویرایش کند.

   اپ اندرویدی

   

سازگاری با فناوری‌ها و دستگاه‌های دیگر

اندروید با فناوری‌های نوظهور مانند اینترنت اشیاء، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، هوش مصنوعی و بسیاری دیگر سازگاری کامل دارد. توسعه‌دهندگان می‌توانند از چندین دستگاه مانند Mac OS، دسکتاپ ویندوز و سیستم LINUX برای توسعه اپ اندروید استفاده کنند. علاوه بر این، می‌توانند از ابزارهای توسعه برنامه و فناوری‌های ارائه شده توسط گوگل نیز استفاده کنند.

قابلیت ارتقا

اندروید امکان توسعه برنامه‌های آماده در آینده را فراهم می‌کند، جایی که می‌توانید جایگاه خاصی را در تجارت خود هدف قرار دهید، کاربران بیش‌تری را اداره کنید و یا در صورت لزوم، ویژگی‌ها و عملکردهای سطح بالا را برای کاربران فعال کنید. علاوه بر این، اپ اندروید قابل ارتقا بوده و به منظور پاسخگویی به خواسته‌های کاربر و آخرین روند تغییرات بازار، می‌تواند با ویژگی‌های جدید ادغام شود.

ادغام سریع

اندروید امکان شخصی‌سازی کامل یک برنامه و سیستم عامل را فراهم می‌کند تا نیازهای محاسباتی پروژه شما را برآورده سازد. توسعه‌دهندگان می‌توانند کتابخانه‌ها، ابزارهای شخص ثالث، سیستم‌های سازمانی موجود، درگاه‌های پرداخت، کانال‌ها و صفحات رسانه‌های اجتماعی، بانک اطلاعاتی خارجی و موارد دیگر را با اپ اندروید ادغام کنند. علاوه بر این، اگر از قبل برنامه‌های مختلف دیگری نیز دارید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را با اپ اندروید خود ادغام کنید.

    کسب و کار

   

نصب و استقرار سریع

در مقایسه با iOS، اندروید مزایای بسیار بیش‌تری را ارائه می‌دهد. یکی از آن‌ها اینست که: در اندروید برای استقرار و آماده سازی اپ، فقط چند مرحله کوتاه لازم دارد. بنابراین مشاغل می‌توانند اپ اندرویدی را به سرعت مستقر کرده و آن را برای استفاده در دسترس قرار دهند.

عملکرد بی نظیر

با دامنه گسترده دستگاه‌های قابل پوشش، عملکرد اندروید در برنامه‌های تلفن همراه بی‌نظیر است. سیستم عامل اندروید می‌تواند با طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها ادغام شود تا عملکرد یکپارچه‌ای را در بین دستگاه‌های مختلف ارائه دهد. به دلیل سازگاری با دستگاه‌های مختلف، توسعه‌دهندگان اپ اندروید برای ایجاد راه حل‌های تجاری، با ابزارها و فناوری‌های پیشرفته یکپارچگی را حفظ می‌کنند.

پویایی سازمانی

توسعه‌دهندگان اپ اندروید، می‌توانند برنامه‌های کاملا سفارشی مطابق با شرایط مورد نیاز شرکت شما را توسعه دهند. چرا که برخی از شرکت‌ها دارای ساختار سازمانی هستند و برنامه مورد نظر باید تمامی سطوح سازمانی را پوشش دهد. ادغام یک اپ اندروید در اکوسیستم تجاری، بسیار آسان است. و به شرکت‌ها برای بهبود بهره‌وری سازمانی کمک می‌کند.

    پلی استور

   

کانال فروش چندگانه

اپ اندروید همانطور که گفتیم؛ می‌تواند برای موفقیت کسب‌وکار شما بسیار سودمند باشد. اما شما به غیر از اینکه برای مدیریت سازمانی شرکتتان یا ارایه خدمات به کاربرانتان از ان استفاده کنید، می‌توانید با توسعه اپ اندروید، درآمد خود را بیش‌تر کنید، زیرا این پلت فرم مشاغل را فعال می‌کند. از طریق مدل‌های درآمد زیر، از برنامه خود کسب درآمد کنید.

  • فروش اپ اندروید: این کار رایج‌ترین روش برای تولید درآمد است. اینکه اپ اندروید توسعه داده و آن را در فروشگاه Play Google یا فروشگاه‌های داخلی بفروشید. مشتریان اگر بخواهند از برنامه شما استفاده کنند، باید پول پرداخت کنند. وقتی کاربران برنامه شما را می‌خرند، گوگل یا هر فروشگاه اپ دیگر، سهم خود را کسر کردهو بقیه پول را شما دریافت خواهید کرد.
  • خریدهای داخل برنامه: یک اپ اندروید پر از ویژگی‌های کاربردی و طراحی بصری جذاب ایجاد کنید تا کاربران را ترغیب به خرید در داخل برنامه کند.این یک روش بسیار مؤثر، برای تبدیل اپ اندروید شما به یک فروشگاه سودآوری است.
  • آگهی‌ها: راه دیگر برای افزایش درآمد از اپ اندروید، دعوت از شرکت‎ها یا مارک‌های دیگر برای تبلیغات آن‌ها در برنامه شما است.

 

 موانع کم برای توسعه اپ اندروید

توسعه اپ اندروید، در مقایسه با iOS، نیاز کم‌تری به سرمایه‌گذاری دارد، برای دریافت حساب کاربری به عنوان توسعه‌دهنده اپ در سیستم عامل iOS، باید ۹۹ دلار بپردازید. در حالی که در اندروید، باید ۲۵ دلار به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنید(آن هم برای هر تعداد برنامه که دلتان بخواهد).

اگر می‌خواهید خودتان به عنوان توسعه‌دهنده اپ اندروید ثبت نام کنید، پس نیاز به ایجاد یک تیم از توسعه‌دهندگان دارید و یک مرکز توسعه با تمام سرویس‌های مورد نیاز، این هزینه توسعه برنامه شما را افزایش می‌دهد. به جای این کار، می‌توانید از شرکت‌های با تجربه در زمینه توسعه اپ اندروید، که طراحی و توسعه برنامه‌های قوی را تجربه کرده‌اند، متخصصین ماهر استخدام کنید.

جمعیت زیاد کاربر

طبق آمار Statista، در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، ۳۲۹.۵ میلیون دستگاه هوشمند اندرویدی در سراسر جهان فروخته شده است. این تعداد به مراتب بیش‌تر از دستگاه‌هایی با سیستم عامل iOS است که ۴۴.۷۲ میلیون دستگاه هستند. با در نظر گرفتن برنامه‌های کاربردی اندروید، می‌توانید به یک پایگاه کاربر بسیار بزرگ، دسترسی پیدا کنید. و با نادیده گرفتن این بستر؛ به طور قطع، فرصت‌های بی‌حدوحصر و همچنین رقابت در بازار را از دست خواهید داد.

     جمعیت کاربران اندروید

بهبود زمان ارایه به بازار

با یک شرکت توسعه اپ اندروید، زرنگ و قابل اعتماد همکاری کنید، کسانی که اپ‌های اندروید سفارشی را با موفقیت به حوزه‌های متنوع صنعت تحویل داده‌اند. آن‌ها با تیم باتجربه خود، یک راه‌حل تجاری قوی را در سریع‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند که با راه اندازی برنامه باکیفیت، یک مزیت رقابتی نسبت به رقبای خود کسب کنید.

جمع بندی

با توسعه اپ اندروید سفارشی؛ همزمان با پرداختن به چالش‌های شغلی خود، می‌توانید به اهداف سازمانی خود برسید، سود بیش‌تری تولید کنید و فروشتان را رونق بخشید. فرقی ندارد که می‌خواهید برنامه‌ای برای کاربرانتان توسعه دهید یا برنامه سازمانی، در هر صورت اندروید این امکان را فراهم کرده است تا با حداقل سرمایه‌گذاری زمان، پول و تلاش، برنامه‌ای کاربرپسند و یکپارچه بسازید.

برنامه‌های کاربردی اندروید، ارتباط موثری بین مشاغل و مشتریان برقرار می‌کنند. با توسعه اپ اندرویدی سفارشی با استفاده از آخرین ابزارها و فناوری ها، در این رقابت پیش بروید و با تبدیل ایده خود به یک اپ اندرویدی پرشور، فرصت‌های استثنایی تجاری ایجاد کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن