کار را رها کنید!!!

کار را رها کنید!!!
مجموع 5 از 3 رای

کار

شما می‌خواهید بین کار و زندگی شخصی توازن برقرار کنید، از کار کردن لذت ببرید و هیچوقت دچار فرسودگی شغلی نشوید و انگیزه‌ی خود را همیشه حفظ کنید. بنابراین به موارد زیر توجه کنید:

به سلامتی خود توجه داشته باشید

شرایط فیزیکی بدن شما، نقش بزرگی در بهبود فعالیت‌های مغزی‌تان دارد. در واقع، تمرینات ورزشی باعث آزادسازی اندورفین شده و سبب می‌شود که از لحاظ مغزی احساس بهتری داشته باشید و زمانی که احساس خوبی دارید، چگونه می‌توانید با انگیزه نباشید؟

آخر هفته‌ها استراحت کنید

آخرهفته‌ها برای استراحت ساخته شده‌اند، متأسفانه، بیشتر افراد فکر می‌کنند این روزها برای انجام دادن کارهای عقب افتاده‌شان در طول هفته است.

وقتی هر روز و هرشب در هفته بدون هیچ استراحتی کار می‌کنید، نگه داشتن شما کار بسیار دشواری است. برای کار در آخر هفته برنامه‌ریزی نکنید، مگر اینکه واقعاً ناگزیر باشید.(که چنین موردی باید استثنا باشد نه قانون).

به تعطیلات بروید

جزو کسانی نباشید که به خاطر حجم بالای کار، هر سال تعطیلات را از قلم می‌اندازند. شما به زمانی نیاز دارید که از کار دور شوید تا روحیه‌ی از دست رفته‌تان را برگردانید.

برای داشتن اوقاتی خوب و خوش، نیازی به مسافرت ندارید، گاهی اوقات، آرام‌بخش‌ترین تعطیلات آن‌هایی هستند که در خانه سپری می‌شوند.

کار روزمره‌ی خود را تغییر دهید

گاهی اوقات، تجدید روحیه و ایجاد انگیزه، به سادگی تغییر عادات روزمره‌تان است. شکستن یکنواختی، ممکن است تنها چیزی باشد که شما برای شروع دیدن مسائل به روشی دیگر، به آن نیاز دارید.

برای دوستان خود وقت بگذارید

یک قرار ناهار با دوستانتان بگذارید. با دوستان بودن نه تنها فشار کاری را کم می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند که ببینید چیزهایی مهم‌تر از کار نیز در زندگی وجود دارد. اگر بعد از کار، با دوستتان قرار دارید، توجه کنید که مسائل کاری وارد صحبت‌های شما نشود.

(منبع: ایجاد انگیزه در کارکنان ترجمۀ حسام سعیدی)


6
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
قیمت پله گردنیلوفر محسنیمعین علیزادهامین ربیعیSasha Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
Sasha
Sasha

مطالب عالی هستند.موفق باشید

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

ممنون از شما

امین ربیعی

متاسفانه اکثر این موارد از سمت من انجام نمیشه!!??

معین علیزاده

متاسفانه از سمت خیلی از ما انجام نمیشه 🙁

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

شاید خیلی از ما رعایت نکنیم، ولی یه آخر هفته‌ی خوب و استراحت درست حسابی میتونه هفته‌ی جدید رو پرانرژی بسازه

مهمان
مهمان

من خیلی دوست دارم این مواردی که ذکر کردین رو عملی کنم. والا همه مواردی که ذکر کردین یه دل خوش و یه چیب پر پول میخواد. این روزا برای استراحت کردن هم باید پول داشته باشی چون اگه نداشته باشی اینقدر مغزت درگیرشه که نمیتونی درست استراحت کنی