IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی

چرا بعضی از مدیران کارمند توانمند نمی‌خواهند؟

چرا بعضی از مدیران کارمند توانمند نمی‌خواهند؟

مدیران تمایل دارند افرادی شبیه به خودشان را برای همکاری برگزینند. مدیری که کامل نباشد و مجموعه‌ای از ضعف‌ها را داشته باشد گرایش دارد افرادی که فاقد اعتماد به نفس هستند را به سوی خویش جلب کند. بدین ترتیب با دادن این اجازه به خود که در محاصرۀ افرادی قرار گیرد که تهدیدی به شمار نمی‌روند، ضعف‌های خویش را کمتر نشان می‌دهد. اما مدیر تقریباً کامل و دارای اعتماد به نفس، افرادی را که فاقد اعتماد به نفس بوده و موجب بروز مشکلات برای خود و سازمانشان می‌شوند را می‌شناسد.

چنانچه مدیر سازمان به بهسازی مستمر خویش اهمیت دهد، از کارکنان خود نیز همین انتظار را خواهد داشت و اگر به این مهم اهمیت نمی‌دهد، دانسته‌های تازه کارکنان نیز مورد تشویق وی قرار نخواهد گرفت. این امر حتی ممکن است حسادت دیگران را نیز برانگیزد. افرادی که برای بهسازی خود تلاش نمی‌کنند از افراد دیگری که در حال بهسازی هستند بیزارند.

بسیاری از مدیران مایلند احساس کنند که وجود آنان مورد نیاز بوده و بحرالعلوم هستند. هرچند که با توانمندسازی، این نقش تا حد زیادی از دست می‌رود ولی به جای آن نقش تسهیل کننده را برعهده خواهند گرفت که هدف آن یاری رساندن به دیگران است به منظور آن که روی پای خود بایستند.

در هر صورت برخی مدیران از توانمندسازی نگران هستند و نگرانی‌های خود را چنین عنوان می‌کنند که:

ممکن است شغل من را از دستم خارج کند.

ممکن است افراد من را مدیری ضعیف تلقی کنند.

ممکن است باعث شود افراد از من سوء استفاده کنند.

ممکن است باعث هرج و مرج شود.

باید در نظر داشت که تمامی این نگرانی‌ها بی‌اساس می‌باشد.

رهبری هنر توانمند ساختن دیگران است. توانمندسازی، تغییر باورهای افراد می‌باشد. افراد هنگامی که بتوانند بر تقاضای محیطی غلبه نمایند، باوری قوی در مورد خود به دست می‌آورند. متأسفانه گاهی محیط داخل سازمان، محیطی می‌شود که منجر به حالت ضعف و ناتوانی در افراد می‌شود.

(منبع: رفتار سازمانی مثبت تألیف دکتر علی نصر اصفهانی و مهدی نصر اصفهانی)

پیشنهاد می‌شود در ادامه دو مطلب زیر را نیز بخوانید:

۱.مدیران اثربخش چه ویژگی‌هایی دارند؟

۲.شش وظیفه‌ی کلیدی یک مدیر چیست؟

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar
وحيد خسروي
Guest
وحيد خسروي

بسیار عالی ، اتفاقا چند روز پیش به شخصی گفتم که قرار هست در ساختمان ایده پردازان فضای آموزشی ۵۰ نفره داشته باشیم و در عین ناباوری به من گفت که فضا رو اجاره بدید ، چون اگر کارمندان سازمانتان آموزش ببینند و یاد بگیرند کار را از چنگ شما در خواهند آورد ،‌ متاسفانه ایشون هم نمونه ای از افرادی بودند که از توانمندسازی نگران هستند و البته پیشرفتی هم نخواهند کرد !!!