IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
قدرت بیان

قدرت بیان : خواسته های مشترک مخاطبین

قدرت بیان : خواسته های مشترک مخاطبین

آشنایی با رویاها، اهداف و ایده هایی که باعث وحدت مخاطبان می شود، خیلی مهم است. اجازه بدهید یک مثال بزنم. من با مخاطبان زیادی از جمله متخصصان فروش، کارفرمایان، مالکان شرکت ها و بازاریابان اینترنتی صحبت می کنم. وجه مشترک همه آنها این است که می خواهند به لحاظ مالی، موفق باشند. بنابراین، به ایده های خاصی اشاره می کنم که در افزایش درآمد و سود به آنها کمک می کند.

در نتیجه این عملکرد، مخاطبانم به جلو خم می شوند، به دقت به تک تک کلماتی که می گویم توجه می کنند و اغلب مواقع از جا بلند می شوند و به افتخارم کف می زنند. شما هم می توانید همین کار را انجام بدهید.

در زندگی آن ها چه اتفاقاتی می افتد؟

یک بار از من دعوت شد برای یک شرکت بزرگ ملی سخنرانی کنم که محصولاتش را از طریق خرده فروشان و توزیع کنندگان در سراسر کشور می فروخت. ابتدا مدیر شرکت در صحبت هایش گفت که شرکت قصد دارد طی ۳۰ روز آینده محصولاتش را مستقیما به همان قیمتی که مشتریان می خواهند، عرضه کند و اینکه حق کمیسیون فروش را که معمولا به توزیع کنندگان می داد، به مشتریان خواهد داد؛

البته اگر آنها مستقیما از کارخانه خرید کنند. توزیع کنندگانی که آنجا بودند کمی شوکه شدند. تمام زندگی و درآمد آنها به حق کمیسیونی وابسته بود که از شرکت دریافت می کردند. حالا با توجه به تغییر سیاست شرکت، مشتریان می توانستند با همان قیمت، یا با حق کمیسیونی که پس داده می شد، مستقیما از شرکت خرید کنند. توزیع کنندگان به اندازه ای شوکه شده بودند که برخی از آنها از روی صندلی هایشان افتادند.

شرکت از من دعوت به سخنرانی کرد و دستمزدم را پرداخت تا شبکه توزیع کنندگان را ترغیب کنم با این که منبع اصلی درآمدشان تا حد چشمگیری کاهش یافته بود، اما تلاش بیشتری کنند. هنوز نگاه مخاطبان را به یاد دارم. نگاهشان حاکی از بهت زدگی و ناباوری بود. طوری به من نگاه می کردند که گویی دشمنشان هستم و با شرکت دست به یکی کرده ام تا کاری که برای صدمه زدن به شرایط مالی آنها انجام شده را بی اهمیت جلوه دهم. چون تمام این چیزها را می دانستم آمادگی داشتم با این مخاطبان بی اعتنا و در واقع بدبین، به نحو تأثیرگذاری صحبت کنم. کمی طول می کشد تا متوجه شویم در شرکت یا گروه چه اتفاقی می افتد.

به ویژگی های مخاطبان بسنده نکنید

وقتی با افرادی در یک صنعت خاص، انجمن تجاری، یا هر سازمان دیگری صحبت می کنید، باید قبل از شروع سخنرانی، تا جایی که می توانید درباره وضعیت حرفه آنها اطلاعات کسب کنید. به طور مثال :

آیا بازار چیزی که آنها ارائه می دهند خوب است یا بد؟

آیا آنها در حال پیشرفت هستند، صنعتشان بی رونق، یا در حال تنزل است؟ 

در حال حاضر گرایشات تجاری یا سیاسی که آنها را تحت تأثیر قرار می دهد، چیست؟ 

” با کسب اطلاعات درباره حرفه آنها می توانید با تسلط کامل و با اعتماد به نفس بیشتر سخنرانی کنید. “

منبع: (قدرت بیان، حرف بزن تا برنده شوی، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت بیان را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar