تبلیغات بر اساس بارکد کیو آر (QR Code)

تبلیغات بر اساس بارکد کیو آر (QR Code)
مجموع 5 از 3 رای

بارکد کیو آر

تبلیغات بر اساس بارکد کیو آر (QR Code)

کدهای کیو. آر در ابتدا در صنعت تولید استفاده می شد و برای پاسخ های سریع کاربرد داشت. این کدها در هالیوود هم استفاده شد. مرکز هالیوود اند هایلند (Hollywood & Highland Center) در هالیوود یکی از اولین مراکز خرید و سرگرمی بود که از نسل اول این کدها با نام مایکروسافت تگ (Microsoft Tag) در کمپین برند سازی خود استفاده کرد.

این تگ ها به سرعت مورد استقبال قرار گرفت و برای دسترسی به مشتریان از طریق گوشی های موبایل، استفاده شد.

کدهای مذکور در همه ی محتواهی تبلیغاتی چاپی و دیجیتالی این مرکز استفاده می شد. این کدها به مشتریان این فرصت را می داد تا از طریق گوشی های هوشمند خود، با مرکز خرید ارتباط برقرار کنند.

این کدها مصرف کنندگان را به اپلیکیشن مخصوص مرکز خرید هدایت می کرد، جایی که آنها به برنامه ی رویدادهای داخل مرکز خرید و آخرین اخبار فروشگاه ها دسترسی داشتند. اسکن این کدها راهی راحت تر برای دسترسی به محتوای اپلیکیشن مرکز خرید بود.

همچنین اسکن این کدها مصرف کنندگان را به وبلاگ اختصاصی مرکز خرید هم هدایت می کند. جایی که عکس ها و فیلم های مختلف درباره ی مرکز خرید اشتراک گذاری شده و آدرس صفحه های این مرکز خرید در شبکه های اجتماعی مختلف اعلام شده است.

همچنین برخی موارد قابل دانلود هم در آنجا قرار داده شد تا در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. این مطالب از طریق وب سایت اختصاصی آنها هم در دسترس بود. مصرف کنندگان هم می توانستند عکس هایی که در مرکز خرید گرفته بودند را اشتراک گذاری کرده و در اختیار دیگران قرار دهند.

برنامه هایی همچون ماکروسافت تگ یا کد کیو. آر، دنیای واقعی را به دنیای اطلاعات، سرگرمی، تعامل و تجربه ی موبایلی پیوند می زنند. این کدها می توانند هر جایی نمایش داده شوند و از جمله به صورت دیجیتالی، چاپی، پاک های خرید، روی لباس، پوسترها و غیره. وقتی مصرف کننده این اسکن را انجام می دهد، می تواند یک وب سایت را باز کند، پیامک بدهد یا تلفن را بگیرند.

(منبع: بازاریابی دیجیتال در مراکز خرید و مال ها، شورای بین المللی مراکز خرید)

ادامه ی مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن