۷ مزیت برنامه ریزی، که مانع از عملکرد ضعیف میشود

۷ مزیت برنامه ریزی، که مانع از عملکرد ضعیف میشود
مجموع 5 از 5 رای

مزیت برنامه ریزی

۷ مزیت برنامه ریزی، که مانع از عملکرد ضعیف می شود

در زمینه ی فرمول موفقیت به یک نکته توجه داشته باشید: “برنامه ریزی از قبل مانع از عملکرد ضعیف می شود.”

“برنامه ریزی درست از قبل” مزایای فراوان دارد:

نخست، فرآیند برنامه ریزی شما را مجبور می کند تا اندیشه ی خود را سازماندهی کنید و تمامی مباحث اصلی لازم برای دستیابی به موفقیت را لحاظ نمایید.

دوم، اندیشیدن به اینکه چه باید بکنید تا به هدف های خود برسید به شما امکان می دهد تا اقدامات خود را به دقت برنامه ریزی کنید، این گونه در زمان، پول و اشخاص مورد نیاز صرفه جویی می کنید.

سوم، برنامه ی خوب که به طور جامع درباره اش بحث شده و ارزیابی و تحلیل شده باشد، به شما امکان می دهد خطاها و اشتباهاتی را که می توانند برای بقا و موقعیت سازمان شما مهلک باشند، شناسایی نمایید. تحت تاثیر راهنمایی برنامه می توانید مثلا بپرسید: “اگر این کار خاص را بکنم، بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد کدام است؟”

چهارمین فایده ی برنامه ریزی از قبل و متناسب این است که به شما امکان می دهد نقاط ضعف برنامه را شناسایی کنید و اقداماتی برای حذف این اشکالات و نقاط ضعف انجام بدهید. این کار تنها از طریق مراجعه به فرآیند برنامه ریزی امکان پذیر است.

پنجم، برنامه ریزی به شما امکان می دهد نقاط ضعف و قوت فرصت های بالقوه ی مناسب را برای افزایش امکان دستیابی به موفقیت شناسایی کنید.

فایده ی ششم برنامه ریزی این است که به شما امکان می دهد تا زمان و پول خود را روی یک یا دو هدفی که دنبال می کنید متمرکز سازید. در صورت نبود توجه و تمرکز، مجبورید توجه خود را به موضوعات مختلف بدهید و در نتیجه به جایی که می خواهید نمی رسید.

فایده ی هفتم برنامه ریزی مناسب و دقیق این است که در ساعت ها، هفته ها و ماه ها ابهام و سردرگمی، اشتباه و از دست رفتن پول و انرژی صرفه جویی می کنید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن