در فرآیند برنامه‌ریزی، انتظار شکست را داشته باشید!

در فرآیند برنامه‌ریزی، انتظار شکست را داشته باشید!
مجموع 5 از 4 رای

فرآیند برنامه ریزی

در فرآیند برنامه ریزی، انتظار شکست را داشته باشید!

در بسیاری از موارد، در نیمه ی برنامه ریزی و تحلیل دقیق تصمیم گیرندگان به این نتیجه می رسند که با توجه به زمان یا منابع موجود و شرایطی که حاکمیت دارد، نمی توانند به هدف خود دست پیدا کنند.

چند سال قبل برای مرد ثروتمندی کار می کردم. او به من نصیحتی کرد که هرگز آن را فراموش نمی کنم. او گفت: “همیشه وارد شدن به فعالیتی ساده تر از خارج شدن از آن است.” به من آموخت که زمان فکر کردن دقیق باید مقدم بر اختصاص منابع و نیروی کار انسانی باشد.

هیچ برنامه ای در شروع کامل نیست. اغلب برنامه ها قبل از رسیدن به هدف، بارها و بارها با شکست مواجه می شوند. این را باید انتظار داشته باشید. توانایی شما در قبول بازخوردها و اصلاح کردن برنامه ی فعالیت ها برای موفقیت شما ضروری و حیاتی است. از خود بپرسید: کدام فعالیت موثر واقع می شود و کدام فعالیت به نتیجه نمی رسد؟ بیشتر به کارهایی که موفقیت آمیز است فکر کنید و به آنچه موثر واقع نمی شود کمتر فکر کنید.

وقتی مساله ای دارد، تصمیم بگیرید که راه حل گرا باشید. مشکلات را بعنوان بخشی از فرآیند کار بپذیرید. مصمم شوید که به هر کدام از آنها به شکلی موثر رسیدگی کنید. اگر طبق برنامه به هدفی که تعیین کرده اید نمی رسید، از خود بپرسید: مساله چیست؟ راه حل ها کدامند؟ در حال حاضر چه می توانم بکنم؟ اقدام بعدی چیست؟

به نظر می رسد وقتی برای تحقق هدف جدیدی تلاش می کنید، بلافاصله با موانع و مشکلاتی روبرو می شوید. ممکن است شکست بخورید. باید انتظار این را داشته باشید. این کاملا طبیعی و نرمال است. برای شروع به کار کردن و به موفقیت رسیدن باید تلاش فراوان بکنید؛ و این بهایی است که برای تحقق هدف هایی که برای خود در نظر گرفته اید باید بپردازید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن