۱۰ نکته برای هدف‌گذاری – قسمت اول

۱۰ نکته برای هدف‌گذاری – قسمت اول
به این مقاله امتیاز دهید

هدف‌گذاری

۱۰ نکته برای هدف‌گذاری – قسمت اول

قبل از این که به هدف‌هایتان اولویت بدهید، بیایید چند نکته را در این مورد بخوانیم.

در مسیر اولویت‌بندی هدف‌هایتان چاله‌هایی وجود دارد که می‌تواند باعث کم‌اثر شدن این هدف‌ها شود. اجازه بدهید این مسیرهای نادرست را برای شما روشن کنم که هیچ وقت در آن‌ها نیفتید و راهتان را گم نکنید.

این ۱۰ نکته که به آن‌ها اشاره شده است، به شما کمک می‌کنند که آرزوها و رویاهایتان را به حقیقت تبدیل کنید.

  • فقط و فقط به رویاهایتان فکر نکنید؛ به آن جامه عمل بپوشانید. ضعیف‌ترین کارها باز هم از قوی‌ترین فکرها قوی‌تر است. معمولا هدف‌هایتان با بروز مشکلات و چالش‌های جدید گم می‌شوند، مگر این که آن‌ها را بنویسید.

ناپلئون هیل: «برنامه‌هایتان را بنویسید … این کار به افکار و خواسته‌های نامنظم‌تان پایه و اساس درستی می‌بخشد.»

  • برای لحظه‌ای واقعیت را رها کنید. وانمود کنید همه چیز یک بازی است و قوه تخیل خود را رها کنید. بگذارید خود درونی‌تان مدتی خودش را نشان بدهد، سرکوبش نکنید. به این فکر کنید که اگر همه منابع و قدرت‌های عالم را داشتید، چه کاری می‌کردید؟ دوست داشتید به چه چیزهایی می‌رسیدید. هیچ‌گاه توانایی‌های خود را پیشداوری نکنید. بگذارید افکارتان جریان پیدا کنند. آیا احساس می‌کنید، پریشان‌خاطر شده‌اید؟ بگذارید تخیلات‌تان کمی پرسه بزنند. اگر همین الان یک غول چراغ جادو بیاید و برای شما امکان رسیدن به ده آرزو را فراهم کند، چه می‌کنید؟

آلبرت اینشتین: «طرز تفکری که شما را به این جایی که هستید رسانده، قطعا شما را به جایی که دوست دارید برسید، نمی‌رساند.»

  • همیشه برای همه هدف‌های بزرگ تلاش کنید. انسان‌های متوسطی که حتی از جاهای کوچک شروع کرده‌اند، به انسان‌هایی تبدیل شده‌اند که جهان را تغییر داده‌اند. هر چیزی که بتوانید آن را در خود ببینید و از صمیم قلب آن را بخواهید، می‌تواند برایتان به حقیقت تبدیل شود. ذهن‌تان ابدا به این فکر نمی‌کند که هدف‌های شما چقدر بزرگ یا کوچک هستند. اگر در ذهن‌تان هدف‌های کوچک داشته باشید، به همان هدف‌های کوچک می‌رسید. همین موضوع در مورد هدف‌های بزرگ صدق خواهد کرد. شاید باورتان نشود که رسیدن به هدف‌های بزرگ، به اندازه هدف‌های کوچک از شما وقت و انرژی می‌گیرند. پس پیش به سوی هدف‌های بزرگ.

ناپلئون هیل: «اگر ذهن‌تان بتواند چیزی را باور کند، پس می‌توانید به آن برسید.»

  • با دید مثبت صحبت کنید. درباره چیزی که می‌خواهید به آن برسید صحبت کنید؛ نه چیزی که از آن فرار می‌کنید. مثلا نگویید: «من می‌خواهم ۵ کیلو وزن کم کنم.» بگویید: «من تا یک ماه دیگر به وزن ایده‌آلم خواهم رسید.» نگویید: «می‌خواهم زندگی زناشویی‌ام را بهتر کنم.» بگویید: «رابطه گرم و صمیمی با همسرم دارم.»
  • جملات‌تان را با «من هستم» شروع کنید. نگویید: «می‌خواهم یک میلیونر شوم.» چون ذهن شما روی مسیر رسیدن به آن هدف تمرکز می‌کند، نه خود میلیونر شدن. بگویید: «من تا پنج سال دیگر میلیونر می‌شوم.»

شما می‌توانید ادامه این ده مورد را در مقاله بعد دنبال نمایید.

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن