یک گام جلوتر لباس بپوشید

یک گام جلوتر لباس بپوشید
به این مقاله امتیاز دهید

یک گام جلوتر لباس بپوشید

یک گام جلوتر لباس بپوشید

ریچارد تمپلر در کتاب ۱۰۰ قانون موفقیت در بازار کار می گوید: زمانی که دستیار مدیر بودم، یک نوع متفاوت لباس می پوشیدم. وقتی تصمیم گرفتم مدیر باشم، بررسی کردم که مدیران چه پوششی دارند، اراده کردم تا مانند یک مدیر کل لباس بپوشم که به نحوی مطلوب هم ترفیع گرفتم. از پست دستیاری به مدیریت کل رفتم و مقام مدیریت را که مابین آنها بود جا گذاشتم. برای هر شغل، شیوه و سبکی وجود دارد. شما می توانید آنچه را می خواهید انتخاب کنید. حال می توانید به فراخور انتخاب خود لباس بپوشید و بعد، شغل مورد نظر را به دست خواهید آورد.

درست تا زمانی که با به دست آوردن شغل و با داشتن حرکات آهسته و پیوسته می توانید از عهده ی انجام آن وظیفه برآیید.

در آن روزها، جلسات مصاحبه ی زیادی را برای گزینش شدن موقعیت های مختلف پشت سر گذاشتم و همیشه از طرز پوشش افراد داوطلب برای مصاحبه متحیر می شدم. آیا آنها واقعا قصد نداشتند به آن شغل برسند؟ کسانی را می دیدم که برای مصاحبه ی پست مدیریت آمده بودند، در حالی که کت داغون، پیراهن بدون اتو، کفش های بدون واکس و موهای نامرتبی داشتند.

من قصد توهین به هیچ گروه از کارگران را ندارم. ولی اگر من بودم، آنها را به عنوان شکارچی موش خرما هم استخدام نمی کردم. حتی افرادی را می دیدم که برای کسب سمت های مدیریتی دیر در مصاحبه حاضر می شدند، به مکان اشتباه می رفتند، تاریخ روز مصاحبه را اشتباه می کردند _ اطلاعات غلط و مسلماً برای شغل غلط.

برای کارآموزان مصاحبه هایی داشتم که با کفش ورزشی می آمدند. کاملا خلاف تصورات ذهنی من!

می توانید شغل خود را انتخاب کنید، حال به فراخور آن شغل لباس بپوشید، … و بعد می توانید آن شغل را به دست آورید.

در هر شغل و جایگاهی که هستید، می باید نگاه شما به سمت رتبه بالاتر معطوف باشد (برنامه ریزی داشته باشید) اگر چشم شما به دنبال آن شغل است، پس باید بدانید در حال حاضر چه کسی در آن سمت قرار دارد؟ آنها چه می پوشند؟ چگونه می پوشند؟ چه سبکی می پوشند؟ چقدر شکیل است؟ آیا نکته ی تازه ای هست که شما از پوشش آنها بیاموزید؟ آیا می توانید از طرز لباس پوشیدن آنها پیروی کنید؟ وقتی صحبت از پیروی از آنها می کنم، هدفم این است که آن نوع پوشیدن را بیاموزید. اگر آن پوشش به معنای پوشیدن یک کت و شلوار شیک است، پس خود را به آن نوع پوشش عادت دهید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که شما همزمان، هم شغل جدیدی به دست آورید و هم سعی کنید سبک جدیدی لباس بپوشید. این برای شما خیلی بد است که در اولین روزهای ارتقا مقام، دائم درگیر کفش های تنگ یا یقه ی کوچک خود باشید یا همیشه در حال پایین کشیدن لبه ی دامن خود، یا صاف کردن کرواتی که با آن احساس ناراحتی می کنید باشید.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن