گوش به زنگ باشید

گوش به زنگ باشید
مجموع 5 از 1 رای

گوش به زنگ
گوش به زنگ باشید

اگر خبر نداشته باشید که در اطراف شما چه می گذرد، چگونه می توانید از تصمیم گیری ها مطلع شوید یا برنامه های کاری خود را هماهنگ کنید. شاید همین اندازه ساده باشد که شخصی برای سِمتی که مد نظر داشته اید، درخواست کند. اگر دارای تجربه ی کافی باشند و تخصص و مهارت بیشتری داشته باشند؛ بنابراین احتمال اینکه از شما پیشی بگیرند وجود دارد.

البته شما شایعات را نمی خواهید، شما حقایق را می خواهید، می خواهید بدون اینکه حرف های بیهوده و اراجیف را گوش دهید از رویدادها باخبر شوید. پس بهتر است:

  • از آشنایان خود برای کسب اطلاعات ادارات دیگر استفاده ببرید.
  • در جلسات توجه کامل داشته باشید. می توانید اطلاعات زیادی از این فرصت ها به دست آورید.
  • مراقب “دستور کارهای محرمانه” باشید، آنچه بر زبان افراد جاری می شود، شاید آن چیزی است که در حال رویداد است.
  • به نورچشمی های اداره نزدیک شوید و درخواهید یافت آنها چیزهایی می دانند که با عقل جن هم جور در نمی آیند. فقط کافی است از زیر زبان شان حرف بکشید.
  • در جریان آخرین اخبار و اطلاعات قرار بگیرید. مانند روزنامه ی بازرگانی. چون اطلاعاتی را به دست می آورید که پیش از هر کس دیگری به روزنامه نگار رسیده است. ادغام های جدید، تصدی پست ها، تملک شرکت رقیب و تمامی این موارد می تواند نکات مفیدی باشد که شما را یک گام از همکاران و رقبا جلوتر خواهد برد.

بسیاری از مردم با شغل شان به جایی نمی رسند، چون زمان بسیار طولانی و بیش از حدی را صرف انجام آن می کنند. باید هر از گاهی سری بالا کنید و نگاهی به اطراف بیندازید. شاید از گروه جا مانده باشید و حالا تنها و فراموش شده اید.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن