IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی

کسب مهارت سخنرانی (۲)

در ادامه ی مقاله ی کسب مهارت سخنرانی مطلب زیر را دنبال کنید.

کسب مهارت سخنرانی ۲

هر کسی باید قبل از شروع صحبت درباره ی موضوع صحبت اطلاعات داشته باشد. در غیر این صورت دچار تشویش و اضطراب خواهد شد. باید متن سخنرانیتان را از قبل آماده کنید. وگرنه همچون کوری خواهید شد که عصاکش کوری دیگر است. تدی روزولت در زندگینامه خود می گوید :” در پاییز سال ۱۸۸۱ به عنوان جوانترین نمتینده به مجلس راه یافتم. من هم مثل بسیاری از جوانان بی تجربه از سخنرانی در برابر جمع هراس داشتم. اما آنجا از نصیحت پیرمردی روستایی استفاده کردم که می گفت : تا زمانی که مطمئن نیستی حرفی نزن اما وقتی مطمئنی حرفی برای گفتن داری بایست و حرفت را بزن “

باید نکته ی دیگری را به حرف این پیرمرد افزود : ” باید بتوانی در حضور جمع به گونه ای بر شرم و اضطراب خود غلبه کنی ، مثلا چیزی را به آنها نشان دهی، کلمه ای روی تخته بنویسی، نقطه ای را روی نقشه نشان دهی، میز را کمی جا به جا کنی ، پنجره را باز کنی ، یادداشتی را جلوی خود ورق بزنی ، یا هر کار دیگری را انجام بدهی که به تو این حس را بدهد که در خانه ی خودت هستی.

پروفسور ویلیام جیمز، روانشناس آمریکایی می گوید: به نظر می آید عمل به دنبال احساس می آید، وای واقعیت این است که عمل و احساس به موازات هم حرکت می کنند. بنابراین با تنظیم اعمال ارادی، می توانیم احساس را در خود کنترل کنیم.

پس اگر شادی و نشاط خود را از دست داده اید، بهترین راه آن است که به شادی بپردازید و وانمود کنید که واقعا شاد هستید تا این احطساس در شما بوجود آید.

و برای بدست آوردن اعتماد به نفس و شجاعت هم بهترین راه این است که به گونه ای رفتار کنید که انگار واقعا از خودتان مطمئن هستید و با اراده ی کامل سعی کنید به این هدف دست پیدا کنید.

منبع: آیین سخنرانی (دیل کارنگی )

سری مقالات کسب مهارت سخنرانی را دنبال کنید

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar