چگونه یک سایت موفق بسازیم؟ (قسمت چهارم)

چگونه یک سایت موفق بسازیم؟ (قسمت چهارم)
به این مقاله امتیاز دهید

سایت-موفق

چگونه یک سایت موفق بسازیم؟ (قسمت چهارم)

برای خواندن این مطلب ابتدا سایر قسمت‌های ساخت سایت موفق را بخوانید:

چگونه یک سایت موفق بسازیم؟

چگونه یک سایت موفق بسازیم؟ (قسمت دوم)

چگونه یک سایت موفق بسازیم؟ (قسمت سوم)

مشتریان باید بتوانند به راحتی با شما تماس حاصل کنند

  • اگر بدانید چه تعداد از سایت‌ها همین نکته‌ی ساده و اساسی را فراموش می‌کنند متعجب می‌شوید. مشتریان باید بتوانند سریع و آسان شما را پیدا کنند. در سراسر سایت شماره تلفن، آدرس، اطلاعات مربوط به پست الکترونیکی، ساعت‌های کار فروشگاه و غیره و ذلک را درج کنید. همچنین در صفحه‌ی اصلی پنجره‌ای به نام ((تماس با ما)) بگنجانید. طوری که اگر کاربری روی این پنجره کلیک کرد، تمام اطلاعات و راه‌های برقراری تماس با شما در این پنجره قابل رؤیت شوند.

 

  • به مشتریان در مورد اینکه چگونه نیازهای آن‌ها را برطرف می‌کنید توضیح دهید. آیا خریداران می‌توانند برای شما نامه‌ی اینترنتی بفرستند؟ آیا باید تلفن کنند؟ آیا در صورت تلفن، هزینه‌ی مکالمه را تقبل می‌کنید؟ باید به مشتریان اطمینان دهید که سایت شما مربوط می‌شود به فروشگاه یا شرکتی واقعی و حقیقی. باید به آن‌ها بفهمانید که شما بخارافراز(vaporware) نیستید(چند سال پیش، بعضی از متخصصان و هواخواهان کامپیوتر، دنیا را به دو بخش تقسیم کردند: به گفته‌ی این افراد نصف دنیا نرم‌افزار است و نصف دیگرش سخت‌افزار. چندی بعد معلوم شد که بسیاری از این کالاهای حیرت‌آوری که در اینترنت تبلیغ می‌شوند اصلاً وجود خارجی ندارند. به همین دلیل اصطلاح بخارافزار برای نامیدن کالاهای کاذب ساخته شد).

 

  • یک سایت موفق دارای لینک قوی است. فقط کافی است روی یک لینک کلیک کنید تا صفحه‌ای باز شود که می‌گوید: ((اطلاعات درخواستی پیدا نشد.)) چقدر آدم کلافه و عصبی می‌شود! داشتن لینک‌های ضعیف اینترنتی که بازدیدکننده را به جای مورد نظر نمی‌برند سابقه‌ی سایت را خراب می‌کند. به این ترتیب اگر مشتری در مورد کیفیت خدمات و کالاهایی که شما در سایت خود تبلیغ می‌کنید شک کند، حق با اوست. به خاطر داشته باشید که با قرار دادن سایت در اینترنت کار شما به پایان نمی‌رسد. ارتباطات اینترنتی و اطلاعات موجود در سایت باید دقیق و به روز باشند.

بسته به نرم‌افزارهای موجود در کامپیوتر کاربران، سایت شما در هر کامپیوتر متفاوت دیده می‌شود. از دوستان خود بخواهید سایت شما را ببینند تا مطمئن شوید با نرم‌افزارهای دیگر هم سایت شما زیبا و جالب دیده می‌شود.

 (منبع: تبلیغات به زبان آدمیزاد گری آر.دال ترجمه‌ی راضیه اسلامیه)

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن