IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
چگونه به دیگران انگیزه بدهیم؟

دینامیت موفقیت: چگونه به دیگران انگیزه بدهیم؟

دینامیت موفقیت: چگونه به دیگران انگیزه بدهیم؟

خیلی مهم است بدانیم چطور می شود به شکلی تأثیرگذار و در مسیری مطلوب، به دیگران انگیزه داد. شما در زندگی، نقشی دو طرفه دارید که در آن به دیگران انگیزه می دهید و از آنها انگیزه می گیرید. والدین و فرزند، معلم و شاگرد، فروشنده و خریدار، رئیس و مرئوس…. شما می توانید هریک از اینها باشید.

چگونه یک بچه به پدرش انگیزه داد

یک پسر دو سال و نیمه، بعد از شام کریسمس، به همراه پدرش مشغول قدم زدن بود. بعد از مدتی پیاده روی، بچه ایستاد، سرش را بالا گرفت و با لبخند گفت: «بابا…» و مکث کرد. پدرش جواب داد: «بله؟» پسر برای یکی دو ثانیه مکث کرد و ادامه داد: «اگر از من خواهش کنی، اجازه می دهم بغلم کنی.» به راستی چه کسی می تواند در مقابل این انگیزه مقاومت کند؟

حتی یک نوزاد کوچک هم به والدینش برای انجام عمل انگیزه می دهد و والدین هم به بچه ها انگیزه می دهند. اعتماد به کودک، اعتماد به نفس را در او پدید می آورد. وقتی کودک حس کند این باور که کارها را خوب انجام می دهد، او را احاطه کرده است، قطعا از آنچه می داند، بهتر عمل می کند. قادر می شود احساسات منفی و ترس از شکست را متوقف کند و به جای آن، توانش را برای رسیدن به هدف و پاداش های احتمالی به کار گیرد.

او احساس آرامش می کند. اعتماد، تأثیر چشمگیری در توانایی او می گذارد و بهترین ها را برایش به ارمغان می آورد. ادیسون می گفت:  «مادرم، مرا ساخت». ناپلئون هیل نیز چنین تجربه ای دارد: «در بچگی، واقعا شیطان و اعصاب خردکن بودم.» هر زمان که گاوی از چراگاه فرار می کرد، سری شکسته می شد و یا درختی به طور عجیب قطع می شد، همه به ناپلئون هیل جوان شک می کردند. البته دلایلی هم برای این شک وجود داشت.

مادرم مرده بود و پدر و برادرانم فکر می کردند که من بد هستم و واقعا هم بد بودم. اگر دیگران درباره من این طوری فکر می کردند، من هم نا امیدشان نمی کردم. یک روز پدرم اعلام کرد قصد ازدواج مجدد دارد. همه نگران بودیم که مادر جدیدمان چگونه خواهد بود، اما من به شخصه کاملا مصمم و مطمئن بودم که مادر جدید هرگز جایی در قلبم نخواهد داشت.

سرانجام روز ورود این زن غریبه به خانه ما فرا رسید. پدرم عقب ایستاد و اجازه داد او خودش شرایط خانه را بسنجد. او اطراف خانه را دید و با تک تک ما گرم گرفت، البته تا زمانی که به من رسید. من دست به سینه و عصا قورت داده ایستاده بودم و بدون هیچ گونه نشانه خوش آمد گویی در چشمانم، به او می نگریستم. پدرم گفت: «این هم ناپلئون است؛ بدترین پسر این اطراف.» و هرگز کاری را که نامادری ام انجام داد، فراموش نمی کنم. او دو دستش را روی شانه هایم قرار داد و با برقی خاص در چشمانش که هرگز از یاد نخواهم برد، به من زل زد. او گفت:

«بدترین پسر؟ اصلا! او بهترین پسر این اطراف است. فقط باید به او یادآوری کنیم.»

نامادری ام همواره مرا تشویق می کرد که در زندگی، راه خودم را در پیش گیرم و برنامه هایی به من آموخت که بعدها ستون اصلی کارم را تشکیل دادند. هرگز درسی را که به من داد، فراموش نمی کنم:

او به من آموخت که چطور با اعتماد به دیگران می توان به آنها انگیزه داد. به همین خاطر می گویم که نامادری ام، مرا ساخت.

عشق عمیق و ایمان ثابت او، مرا پرانگیزه ساخت تا به آنچه باور داشت تبدیل بشوم. شما هم می توانید با اعتماد به دیگران، به آنها انگیزه بدهید. ایمان اگر درست تعبیر شود، کاملا کارساز و مؤثر است و هرگز انفعالی نخواهد بود.

ایمان انفعالی، درست مثل تابش نور در چشمان یک نابیناست. وقتی دیگران را با اعتماد، پر از انگیزه می کنید، پس ایمانتان باید از نوع کارساز باشد. باید باورتان را حفظ کنید و بگویید: «می دانم که موفق خواهی شد. به همین خاطر، من و دیگران، به موفقیت تو متعهد خواهیم بود. ما اینجا هستیم و منتظر توفیق تو می مانیم…» وقتی این نوع ایمان به دیگری را داشته باشید، مطمئن باشید موفق خواهد شد. به علاوه، ایمان را می توان با یک نامه هم ابراز کرد.  نامه، یکی از بهترین وسیله ها برای بیان اندیشه ها و انگیزه دادن به دیگران است.

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar