دینامیت موفقیت: چگونه به خودتان انگیزه بدهید؟

دینامیت موفقیت: چگونه به خودتان انگیزه بدهید؟
مجموع 5 از 3 رای

چگونه به خودتان انگیزه بدهید؟

دینامیت موفقیت: چگونه به خودتان انگیزه بدهید؟

انگیزه چیست؟ انگیزه، آن چیزی است که عمل را تشویق، انتخاب را مشخص و گرایش را تامین می کند. گرایش نیز، نیرویی درونی است که در هر فرد وجود دارد و او را برای عمل تحریک و تشویق می کند؛ اعمالی نظیر محقق کردن افکار، احساسات، آرزوها و اهداف. همچنین به نوعی می توان گفت که انگیزه، امیدی است برای آغاز کار و تلاش برای رسیدن به نتایجی مشخص.

دیگران را با ترکیبی جادویی پر انگیزه کنید

این ترکیب جادویی چیست؟ این ترکیب را در واقع یک مرد پیدا کرد که داستانش به شرح زیر است:

سال ها پیش، این مرد موفق که تولید کننده محصولات آرایشی بود، در ۶۵ سالگی بازنشسته شد. بعد از آن، دوستانش هر سال برایش جشن تولد می گرفتند و هر بار از او می خواستند رمز و فرمول موفقیتش را بازگو کند، اما هر بار امتناع می کرد تا اینکه در جشن تولد ۷۵ سالگی اش، تقریبا به طور جدی از او خواسته شد تا رمز موفقیتش را آشکار سازد.

او گفت: «در این سال ها آن قدر با من خوب بوده اید که ناگزیرم رازم را برایتان فاش کنم. می دانید، علاوه بر تمام فرمول هایی که دیگر تولید کنندگان لوازم آرایشی استفاده کرده اند، من ترکیبی جادویی به آن افزودم.»

یکی از او پرسید: «این ترکیب جادویی دیگر چیست؟ » و مرد در پاسخ گفت: «هرگز به هیچ زنی قول ندادم که محصولاتم، او را زیباتر کند، اما به او امید دادم.»

“امید همان ترکیب جادویی است.”

امید، آرزویی است همراه با توقع و احتمال به دست آوردن آنچه که خواستنی است و نیز باور دست یافتنی بودن آن. تمام افراد، به طور خودآگاه و هوشیار، به آنچه برایشان خواستنی، باور کردنی و قابل دستیابی باشد، واکنش نشان می دهند. آنها همچنین به صورت نیمه هوشیار، به کشش درونی که عمل کردن را تحریک می کند، واکنش نشان می دهند، البته در صورتی که تلقینات محیطی، درونی و ناگهانی موجب آزاد شدن قدرت سطح نیمه هوشیار ذهن شود. واکنش هر فرد به تلقین نیز ممکن است از نوع فرمانبرداری مستقیم، طبیعی و یا در جهت مخالف عمل باشد.

به عبارت دیگر، ممکن است عوامل انگیزه ساز، بسیار متنوع و متعدد باشند. هر معلولی، علتی دارد. تمام اعمال شما به عنوان معلول، علتی مشخص دارد : انگیزه شما. مثلا امید، به آن تولید کننده محصولات آرایشی انگیزه داد تا فعالیتی سودآور را پیشه کند. همچنین امید، زنان را پرانگیزه ساخت تا محصولات وی را بخرند.

“امید، شما را هم پرانگیزه می سازد.”

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن