چگونه با هدف‌گذاری موفق شوید؟

چگونه با هدف‌گذاری موفق شوید؟
به این مقاله امتیاز دهید

هدف‌گذاری

چگونه با هدف‌گذاری موفق شوید؟

بگذارید راز هدف‌گذاری را برایتان افشا کنم. اگر ندانید به دنبال چه‌چیزی هستید، هیچ‌گاه به آن نمی‌رسید. ما انسان‌ها به صورت ذاتی، موجوداتی هدفمند هستیم. ذهن‌تان سعی می‌کند دنیای بیرونی شما را با چیزی که در دنیای درون‌تان وجود دارد، تطبیق دهد. وقتی ذهن‌تان را طوری تنظیم کنید که همواره به‌دنبال چیزهایی که می‌خواهید، باشد؛ همان‌ها موجودیت بیرونی می‌یابند و شما قادر خواهید بود آن‌ها را ببینید. در واقع مورد هدف‌گذاری شده توسط شما احتمالا اطراف شما وجود داشته است؛ اما ذهن و چشمان‌تان قادر به دیدن آن نیست. قانون جذب نیز همین‌طور عمل می‌کند. این قانون جادو جمبل نیست. خیلی ساده‌تر و عملی‌تر از این حرف‌ها است.

ما هر روزه توسط میلیاردها پیام‌صوتی، تصویری و فیزیکی احاطه می‌شویم. برای این‌که دیوانه نشویم تقریبا ۹۹.۹ درصد آن‌ها را نادیده می‌گیریم. در واقع آن دسته از پیام‌هایی را می‌بینید، می‌شنوید یا تجربه‌شان می‌کنید که ذهن‌تان بر روی آن‌ها متمرکز است.

منطقی است و اصلا جادویی درکار نیست. ذهن شما در دنیای درون‌تان به هر چیزی فکر کند؛ در دنیای بیرون هم به همان توجه می‌کند و قادر خواهید بود آن را ببینید.

تا حالا شده برای خرید خودرو به نمایشگاه سر زده باشید و مشاهده کنید که تعداد زیادی از همان مدل خودرو که شما آن را پسندیده‌اید در خیابان‌ها دیده می‌شوند؟ در واقع انگار ناگهان چندین و چند نمونه از آن ماشین به خیابان‌ها ریخته شده است. توضیحی منطقی در این خصوص وجود دارد، این ماشین‌ها همیشه در خیابان‌ها حضور داشته‌اند، اما شما به آنها توجه نمی‌کردید تا وقتی که قصد خرید همان مدل را پیدا کردید. انگار قبلا برای شما وجود نداشتند.

وقتی هدف‌هایتان را مشخص می‌کنید، به ذهن خود این فرصت را می‌دهید که به آن فکر کند. به ذهن‌تان چند جفت چشم می‌دهید که انسان‌ها، شرایط، گفتگوها و ایده‌های جدید را ببیند. به این صورت دنیای بیرون‌تان با دنیای درون‌تان که همان هدف‌تان است، منطبق می‌شود. مطلب به همین سادگی است، اما مسئله اینجا است، پس از اینکه هدف‌تان را مشخص کردید، چطور چیزهایی که می‌بینید، ایده ها و تجاربی که در اطرافتان وجود دارد، وارد زندگیتان کنید؟

با این برنامه شما را راهنمایی می‌کنم که چطور با وجود سختی‌ها مطمئن باشید فرمولی دقیق برای رسیدن به جسورانه‌ترین اهدافی که رویایش را در سر می‌پرورانید، در دست دارید. بیایید در آینه به خودتان نگاه جدیدی بیندازید و با خود قدیمی‌تان خداحافظی کنید. با این برنامه زندگی‌تان دیگر مثل قبل نخواهد بود.

به شما هشدار می‌دهم که در این راه باید جدی و مصمم باشید. این تغییر قابل توجه در زندگی‌تان را جدی بگیرید. دسترسی به استعدادهای بزرگ، اما نهفته خود را باید جدی بگیرید. تغییر طرز فکر و الگوهای رفتاری قدیمی‌تان و گرفتن تصمیم‌های جدید را جدی بگیرید. هم‌اکنون وقت آن است که رفتارهای جدیدی در خودتان ایجاد کنید، مهارت‌های تازه‌ای یاد بگیرید و برای رسیدن به اهداف‌تان دست به اقدامات جدیدی بزنید.

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن