چرا اغلب هدف‌گذاری ها شکست می‌خورند؟

چرا اغلب هدف‌گذاری ها شکست می‌خورند؟
مجموع 4 از 1 رای

هدف‌گذاری

چرا اغلب هدف‌گذاری ها شکست می‌خورند؟

در این‌جا گلچینی از مقاله‌ام در نشریه موفقیت که در ژانویه ۲۰۱۰ منتشر شد، آمده است. عنوان مقاله «چرا هدف‌گذاری جواب نمی‌دهد» است. در آن مقاله به پنج دلیل که اکثر افراد را از رسیدن به اهدافشان باز می‌دارد، اشاره شده است.

  1. فقط آرزوی رسیدن به هدفی را داشتن: همان‌طور که قبلا هم گفتم این امکان‌پذیر نیست که شب سال نو لیستی از اهداف خود را تهیه کنید، سپس آن‌ها را به در اتاق‌تان بچسبانید و بدون انجام هیچ کاری امید داشته باشید به آن‌ها دست پیدا کنید.
  2. نامشخص بودن اهداف: هدف‌هایتان باید مشخص باشد. باید به ذهن‌تان دستورالعمل‌های واضحی بدهید. مثل رمز کارت بانک‌تان که حتی اگر یکی از آن‌ها را اشتباه وارد کنید، دیگر کار نمی‌کند.
  3. فقط و فقط حرف: درست است که اعلام کردن و جار زدن هدف‌هایتان اولین قدم است؛ اما بعد از آن باید بنشینید و نقشه‌ای بکشید که دقیقا چطور می‌خواهید به آن‌ها برسید و بدانید برای رسیدن به آن‌ها دقیقا به چه منابعی نیاز دارید.
  4. بسط ندادن: باید دستورها و راه‌های مخصوص به خودتان را برای رسیدن به اهداف‌تان داشته باشید.
  5. نداشتن پشتوانه: به این فکر کنید که برای رسیدن به هدف‌تان به حمایت چه افراد و چه منابعی نیاز دارید.

اغلب مردم با نو شدن سال، به سال جدید فکر می‌کنند و برای آن برنامه می‌ریزند؛ اما اول باید به سال قبل بیندیشید. باید بررسی کنید که عملکردتان در سال گذشته چطور بوده است.

در این سری مقالات شما یاد می‌گیرید که چطور موفقیت‌ها و شکست‌هایتان را بررسی کنید. چیزی که در زندگی‌ام یاد گرفته‌ام در همین چهار جمله کوتاه خلاصه می‌شود که «برنامه‌ریزی کن، اقدام کن، بازنگری کن و اصلاح کن.»

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن