چهار ایده بنیادی برای یک کار آفرین

چهار ایده بنیادی برای یک کار آفرین
مجموع 5 از 1 رای

کارآفرین

چهار ایده ی بنیادی برای یک کارآفرین

ایده ی اول: نظریه ای وجود دارد که ما آن را افسانه ی کارآفرینی می نامیم. این نظریه می گوید:
کسب و کارهای مختلف توسط کارآفرینانی شروع می شود که سرمایه خود را برای کسب سود بیشتر به خطر می اندازند». اما باید گفت این یک اشتباه محض است. در واقع دلایل اصلی که باعث می شود افراد کسب و کاری را شروع کنند، ارتباط بسیار کمی با اصول کارآفرینی دارد و امروزه داشتن این باور و عقیده غلط، مهمترین عامل شکست مشاغل کوچک است. فهمیدن افسانه کارآفرینی و پیروی از درک صحیح آن، می تواند به خلاقیت در کسب و کار و توسعه آن منجر شود.

ایده دوم: امروزه یک تغییر اساسی در مشاغل کوچک در حال رخ دادن است که من آنرا تحول کلی می نامم. نه به این خاطر که باعث تغییر روش ما در نحوه انجام کار می گردد، بلکه به این خاطر که باعث تغییر خود ما شده و بقای کسب و کارمان را تضمین می کند.

ایده سوم: در قلب تحول کلی، فرآیندی پویا وجود دارد که ما آنرا فرآیند توسعه کسب و کار مینامیم. این فرایند به ما می آموزد که هر گاه کاری سیستم سازی شود و به طور جدی توسط صاحب آن کسب و کار کوچک کنترل شود دچار دگرگونی خواهد شد. این دگرگونی در توسعه کسب و کار قدرتی ایجاد خواهد کرد که هر کسب و کار کوچکی را به طور باور نکردنی به یک سازمان برجسته با بازدهی بالا تبدیل می کند. تجربه به ما نشان داده اگر یک کسب و کار کوچک سیستم را در تمام فعالیت هایش دخیل کند و از آن برای کنترل امور در راستای رسیدن به هدف نهایی خود استفاده کند، همیشه جوان و پر رونق باقی خواهد ماند. کسب و کاری که این فرآیند را در نظر نگیرد (که متأسفانه اکثرا در نظر نمی گیرند)، مدیریتش بر پایه شانس و اقبال بوده و ممکن است رکود و ورشکستگی دامنگیرش شود.

ایده چهارم: صاحبان مشاغل کوچک باید از فرآیند توسعه کسب و کار به طور منظم و گام به گام استفاده کنند تا قادر باشند نتایج حاصل از آنرا پیش بینی نموده و بدین طریق، کسب و کارشان را رونق دهند.

به جرئت می توان گفت که هنوز هیچ سازمانی نتوانسته برای توسعه مشاغل کوچک، دروس مربوط به تحول کلی و فرآیند توسعه کسب و کار را جامه عمل بپوشاند. باید توجه کرد که این فرآیند یک اقدام جادویی نیست و به همراه آن باید تلاشهای زیادی انجام داد. اما همیشه مطلوب و رضایت بخش بوده و می دانیم تنها چیزی است که شما را قادر می سازد تا کنترل کافی بر روی کار خود داشته باشید و به نتایجی که می خواهید از یک کسب و کار کوچک کسب کنید، دست یابید. به راستی که این درسها زندگی و کسب و کار شما را دگرگون خواهد کرد.

منبع: افسانه ی کارآفرینی ( مایکل گربر)

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن