چرا تشویق مهم است؟

چرا تشویق مهم است؟
مجموع 5 از 2 رای

تشویق

چه مدیر ارشد یک شرکت باشید، یا رئیس یک قسمت، یا مدیر میانی، نمی‌توانید بدون تشویق و قدردانی از پس کارتان بر بیایید. البته کارمندان شما برای انجام یک مسئولیت خاص حقوق می‌گیرند.

اما اگر آن‌ها مسئولیت را با سرعت انجام دهند، که از حد توقع‌تان فراتر باشند، با هزینه‌ی کمتری کار کنند، یا هر کار دیگری انجام دهند که آن‌ها را شاخص کند، باید از موفقیت‌شان قدردانی کنید. وگرنه خود را در معرض خطر از دست دادن اعضای تیم‌تان و رفتن آن‌ها به یک شرکت قدردان‌تر قرار داده‌اید.

یک “متشکرم” ساده می‌تواند فرهنگ همکاری را در محیط کار افزایش دهد. فرهنگ همکاری بالا روحیه‌ی گروه را تقویت می‌کند، بنابراین تشکر از هم‌تیمی‌ها و کارکنانتان برای عملکرد درخشان‌شان، امری حیاتی است. فرهنگ مثبت همکاری به تلاش‌های شما برای نگه‌داشتن کارمندان‌تان کمک می‌کند و روحیه‌ی آن‌ها را بالا می‌برد، و مرز سود را هم فراتر می‌برد.

اگر می‌خواهید کار تیمی را تشویق کنید و فضای کاری مثبتی بسازید، گفتن “متشکرم” را امتحان کنید. شما احساس خوبی خواهید داشت، کارمندتان احساس می‌کند از او قدردانی شده و به او ارزش داده شده است و مجموعه‌ی شما قدرتمندتر از پیش خواهد بود.

فکر نکنید فقط به این دلیل که شرکت شما یک برنامه‌ی قدیمی کارمند نمونه‌ی ماه دارد، هر کاری که برای تشویق کارکنان از دست‌تان بر می‌آید، انجام داده‌اید. باید تلاش کنید کارمندان را غیررسمی، دوستانه، شخصی و فوری، هر روز تشویق کنید. یادداشتی که روی میز کارمندتان می‌گذارید تا برای مهارت‌های سازمانی‌اش تشویقش کنید، به او انرژی و انگیزه می‌دهد. با وجود این، شرکت باید برنامه‌ی رسمی تشویقی هم داشته باشد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که روش‌های فعلی تشویقی‌تان را مورد ارزیابی قرار دهید و آن‌ها را به روز کنید. از خود بپرسید کارکنان چقدر خوب کار می‌کنند؟ آیا شما را به اهدافتان می‌رسانند؟ چه روشی برای تشویق از همه کارآمدتر است؟

مدیران ناموفق، تنها کارکنان برجسته را تشویق می‌کنند

(منبع: ایجاد انگیزه در کارکنان ترجمۀ حسام سعیدی)


5
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
samiraنیلوفر محسنیmona mohseniمرتضی سفیدی Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
مرتضی سفیدی
مرتضی سفیدی

خیلی عالی بود.

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

ممنون از همراهیتون

mona mohseni
mona mohseni

بسیار عالی کاملا موافقم با تشویق از سوی مدیران، که نقش بسیار کارآمدی در ایجاد انگیزه برای انجام کار دارد.متاسفانه مدیران از انجام این کار سر باز می زنند و اگر هم انجام می دهند در شناسایی فرد لایق تشویق دچار اشتباه می شوند.

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

ممنون که ما رو همراهی می‌کنید. نظراتتون برای ما ارزشمنده

samira
samira

با سلام.
با جمله مدیران ناموفق تنها کارکنان برجسته را تشویق می کنند .موافقم.تشویق برای همه لازم است مخصوصا کسانی که در حال پیشرفت هستن و نیاز به تشویق برای بهتر کردن کار خودشان دارند.