پیش از آنچه قول داده اید کار خود را تحویل دهید

پیش از آنچه قول داده اید کار خود را تحویل دهید
مجموع 5 از 3 رای

موفقیت در بازار کار

در ادامه ی عوامل موفقیت در بازار کار که در مقالات گذشته بررسی کردیم؛ امروز به بررسی یکی دیگر از این عوامل می پردازیم.

پیش از آنچه قول داده اید و بهتر از آنچه قول داده اید، کار خود را تحویل دهید

اگر فکر می کنید برای انجام کاری تا چهارشنبه به زمان نیاز دارید، بگویید: جمعه! اگر فکر می کنید انجام کار یک هفته وقت شما را می گیرد، زمان تحویل کار را دو هفته اعلام کنید. اگر فکر می کنید برای نصب قطعات جدید به دو نفر کمکی نیاز دارید تا ماشین راه اندازی گردد، بگویید: به سه نفر نیاز دارم.

این عدم صداقت نیست، بلکه دور اندیشی است. چنانچه برای افراد روشن شد که شما چنین روشی دارید؛ صریح و صادقانه عنوان کنید که همیشه در محاسبات، درصد های احتمالی موارد پیش بینی نشده را لحاظ می کنید.

برای تحویل کار زودتر از موعد مقرر که قول داده اید، اقدام کنید؛ ولی چون جمعه، یا دو هفته یا هر وقت دیگری موعد قرار گرفته است، به این معنی نیست که اوضاع امن و امان است و شما می توانید زمان را تا موعد تحویل تلف کنید. هرگز!

تحویل کارها باید بهتر از هر شرایطی که قول داده اید و با تنظیم بودجه صورت گیرد. یعنی بیش از آنچه قول داده ای در کیفیت کار تلاش کن.

هنگامی که زودتر از موعد و پیش از آنچه قول داده اید، کاری را تحویل دهید، بعنوان یک بازیکن قانون دارای یک خط هستید.

شما هرگز دیرتر از موعد، یا با کم و کاست کاری را تحویل نمی دهید، حتی اگر قرار باشد سختی بکشید و تمام شب را کار کنید. شما باید در زمانی که متعهد شده اید کار را تحویل دهید یا حتی اگر می توانید، زودتر! پس بهتر است از همان ابتدا زمان طولانی تری را برای تحویل معین کنید تا در پایان دچار مشکل نشوید.

بسیاری از افراد آن قدر پرشور و علاقه مند و قابل ستایشند که با اولین زمان پیشنهادی برای تحویل کار موافقت می کنند. “بله می توانم این کار را انجام دهم”. ولی بعد با شکست روبه رو خواهند شد. در ابتدا همه چیز برای آنها سهل و آسان به نظر می رسد، اما در آخر عدم صلاحیت خود را نشان می دهند.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن