هر چیز را در جایگاه خود قرار دهید

هر چیز را در جایگاه خود قرار دهید
مجموع 5 از 3 رای

هر چیز را در جایگاه خود قرار دهید
هر چیز را در جایگاه خود قرار دهید

همه ی آن چیزهایی که گفته شد و به انجام رسید فقط یک شغل است، سلامتی، زندگی عاطفی، خانواده و فرزندان، زندگی شما و روح شما نیست. هرچند که شغل شما هر یک از اینها باشد، تمام مسیر را اشتباه پیموده اید. شغل شما تنها یک شغل است، می دانم که به پول نیاز دارید ولی چیزهای مهم دیگری هم وجود دارد.

اگر روز کاری بد و دشواری را تجربه کردید، نباید سبب شود که شما:

  • بیخوابی داشته باشید.
  • دچار کم اشتهایی شوید.
  • بیشتر سیگار بکشید.
  • دارو مصرف کنید.
  • حساس تر و شکننده تر شوید.
  • افسرده شوید.
  • دچار اضطراب شوید.

البته تعجب نکنید، بیشتر مردم چنانچه روز کاری بدی را بگذرانند گرفتار همه ی این مسائل خواهند شد. شاید، حتی چند روز کاری بد را هم پیش رو داشته باشند، اما اگر به دقت و یکی یکی بررسی کنیم, فقط یک روزِ بد است.

باید بیاموزید که مدتی مسائل را کنار بگذارید، استراحت کنید، آنقدر با جدیت برخورد نکنید، لذت بیشتری ببرید و هر چیز را در جایگاه خود قرار بدهید.

باید برای زندگی کار کنید، نه اینکه برای کار زندگی کنید. مسائل کاری را همراه خود به منزل نیاورید. قاطعیت را بیاموزید و به خود بگویید؛ نه. خانواده را در اولویت قرار دهید. زمان بیشتری را با بچه ها سپری کنید. آنها خیلی زود بزرگ می شوند، اینطور که شما کار می کنید دوران با ارزش کودکی آنها را از دست خواهید داد.

باور کنید من بزرگ شدن فرزندانم را دیده ام. بسیار سریع و وحشتناک است. شاید در زمان خودش کُند و پر اضطراب به نظر آید، اما به سرعت می گذرد و بدون بازگشت است. شاید تنها به دلیل مشغله های کاری عصرانه، با حضور در یک گردهمایی خسته کننده ی دیگر در آخر هفته این فرصت را از دست داده اید.

ولی این فقط یک شغل است حواس تان باشد!

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن