نمودار تعادل شما

نمودار تعادل شما
مجموع 5 از 1 رای

نمودار تعادل

نمودار تعادل شما

قبل از این‌که به شما کمک کنم، اهداف‌تان را شناسایی کنید، راه‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهم که به آنها دست یابید. بفهمید کجای کار هستید و می‌خواهید در چه زمینه‌هایی پیشرفت کنید. شاید زمینه‌هایی را پیشنهاد دهم که در آن‌ها موفق شوید. به خاطر دو دلیل که در پایین ذکر می‌کنم، این مرحله بسیار مهم است:

تشخیص عدم تعادل در زندگی‌تان

اغلب انسان‌هایی را می‌شناسیم که در زمینه‌ای فوق موفق هستند، اما در سایر بخش‌های زندگی برای خود یک فاجعه محسوب می‌شوند. بخش حوادث روزنامه‌ها پر است از خبر طلاق یا تصادف‌های رانندگی، اعتیاد به مواد مخدر، افسردگی، خودکشی و… خیلی از این افراد ممکن است مشهور باشند. شاید بپرسید، چرا آن‌ها انسان‌هایی ناراضی و افسرده هستند؟ در واقع تلاش‌شان برای موفق شدن در زمینه‌ای باعث ایجاد یک عدم تعادل و ناهماهنگی بین سایر وجوه زندگی‌شان شده است.

ساختن برنامه برای زندگی

روزی، فردی به من حرفی زد که باعث شد نگرشم را به هدف‌گذاری و اولویت‌بندی اهدافم تغییر بدهم. حرف او این بود: «قبل از این‌که برنامه‌ای برای تجارت داشته باشی، یک برنامه برای زندگی‌ات درست کن.»

ابتدا کشف کنید که چه نوع زندگی را می‌خواهید؟ قصد دارید در چه محلی زندگی کنید؟ دوست دارید چه آدم‌هایی کنارتان باشند؟ دوست دارید شب‌هاو ایام تعطیل هم کار کنید؟ دوست دارید به کجا سفر کنید؟ می‌خواهید هر شب وقت شام خانه باشید؟ می‌خواهید محل کارتان چطور محیطی باشد؟ دوست دارید چه لباسی به تن کنید؟ این سوالات را از خودتان بپرسید. سپس برنامه تجاری و شغلی خود را بر اساس آن طرح‌ریزی کنید.

کاری کنید که برنامه شغلی‌تان با برنامه زندگی‌تان تداخلی نداشته باشد.

مطمئنم همیشه برعکس این را انجام می‌دادید؛ یعنی اول هدف‌هایتان را تعیین و برای رسیدن به آن برنامه‌ای در ذهن‌تان ترسیم می‌کردید. پس از آن کار و زندگی شخصی‌تان را طوری تنظیم می‌کردید که با آن هماهنگ باشد. در نتیجه مجبور می‌شدید زندگی خانوادگی و اجتماعی‌تان را فدای حرفه خود کنید. هنگامی که زمان بگذرد و سن‌تان بالا برود، می‌فهمید که چه اشتباهی کرده‌اید.

جیم ران: «زندگی بدون تعادل، روابط‌تان را با دیگران خراب می‌کند، سلامتی شما را می‌گیرد و اعتقادات‌تان را سلب می‌کند. زندگی بدون تعادل به قیمت از دست دادن دارایی‌ها و در نهایت خوشبختی‌تان تمام می‌شود. پس چیزهایی در زندگی خود پیدا کنید که در همه وجوه زندگی به شما انگیزه بدهد. موفقیت‌تان به همین امر بستگی دارد.»

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن