نتایج محسوس قدرشناسی

نتایج محسوس قدرشناسی
مجموع 5 از 2 رای

قدرشناسی

نتایج محسوس قدرشناسی

تحقیقات نشان داده است که قدرشناسی، سلامت روحی و جسمی را تقویت می‌کند و استرس، نگرانی و ترس را کاهش می‌دهد و جلوی بیماری‌هایی که این احساسات در انسان ایجاد می‌کنند؛ مثل فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و نارسایی‌های سیستم اعصاب را می‌گیرد. قدرشناسی زندگی شما را نجات می‌دهد.

روابط

جول استیل در مصاحبه‌ای که در نشریه موفقیت داشت، گفت: «شریک عاطفی فقط ۸۰ درصد از نیازهای شما را پاسخگو است. اکثر مردم به دنبال ۲۰ درصد از نیازهایشان هستند که جواب داده نشده است. به همین علت هم کم‌کم ناراحت و ناخشنود می‌شوند. متاسفانه اکثر افراد شریک عاطفی خود را رها می‌کنند تا آن ۲۰ درصد ارضا نشده را در فرد دیگری بیابند. غافل از این که فرد جدید هم ۸۰ درصد از نیازهایشان را پاسخ می‌گوید، درحالی که لزوما همان ۸۰ درصد فرد قبلی نیست.»

راه درست، تمرکز کردن بر روی همان ۸۰ درصد فردی است که با او رابطه عاطفی دارید. اگر برخورد مثبتی داشته باشید، او هم نسبت به شما رفتار مثبت‌تری خواهد داشت. قدرشناسی باعث می‌شود روابط‌تان عمیق‌تر شود.

ثروت

وقتی نیمه پر لیوان را ببینید، کم‌کم داشته‌های اطراف‌تان را می‌بینید. وقتی قدرشناس باشید به‌تدریج ایده‌های جدیدی به ذهن‌تان می‌رسد و فرصت‌های بی‌شماری در اطراف خود می‌بینید. این نگرش مثبت بر روی طرز راه رفتن، صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن‌تان با دیگران تاثیر مثبت می‌گذارد. قدرشناسی، شما را توانگر می‌سازد.

قدردانی یک انتخاب است

این دقیقا یعنی چه؟ قدردانی می‌تواند تبدیل به یک عادت شود. البته این در صورتی است که بارها تکرار شود. با تمرین مستمر، قدردانی می‌تواند موفقیت، سلامت و خوشبختی را تضمین کند. برای این‌که گامی به سمت جلو بردارید، باید همیشه قدردان گام‌هایی که قبلا برداشته‌اید، باشید.

برای این کار همیشه به چیزهایی که دارید، فکر کنید. این طرز فکر باعث می‌شود اتفاقات خوب بیشتری برای شما رخ بدهد. در واقع زندگی بیرونی شما بازتابی از زندگی درونی و طرز فکرتان است.

جان اف کندی: «بزرگ‌ترین قدردانی آن نیست که فقط بیان شود، بلکه باید در زندگی‌تان این قدردانی جریان داشته باشد.»

گاهی انسان‌ها آن‌قدر تمرکزشان بر روی اهداف‌شان است که سایر مواردی که دارند را فراموش می‌کنند. اگر این کار را کنید و قدر چیزهایی که دارید، بدانید؛ به جای این‌که دائم به نداشته‌هایتان و شکست‌هایتان فکر کنید، به آسانی می‌توانید بر اهداف امکان‌پذیری که می‌توانید به آن‌ها دست یابید، متمرکز شوید. با این دید مثبت می‌توانید با آغوش باز با آینده و اتفاقات خوبی که در راه است، روبه‌رو شوید.

«هیچ نیرویی قادر نیست مانع رسیدن فردی باشد که طرز فکر درستی در راه رسیدن به اهدافش دارد. با این حال هیچ نیرویی هم نمی‌تواند به فردی که افکار منفی دارد کمک کند که به اهدافش برسد.»

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن