قدرت سرکش درون خود را کشف کنید

قدرت سرکش درون خود را کشف کنید
مجموع 4.5 از 2 رای

قدرت سرکش

قدرت سرکش درون خود را کشف کنید

آیا در گذشته شکست خورده‌اید؟ هنگام ایجاد یک تغییر و با وجود شور و هیجان اولیه، شما می‌خواستید کاری را شروع کنید، آیا شکست خورده و مایوس شده‌اید؟ آیا از این که همچنان فعال و باانگیزه باقی بمانید و در مسیری مشخص، به سوی هدفی که از قبل انتخاب کرده‌ بودید، حرکت کنید، ناامید شده‌اید و آن را دست‌نیافتنی دیده‌اید؟ جای نگرانی نیست. هم‌اکنون می‌تواند لحظه متفاوتی برای شما باشد. هم‌اکنون به شما کمک خواهم کرد تا قدرت سرکش و شکست‌ناپذیر درونی خود را کشف کنید. به پیش برانید و شور و شوق بی‌امان خود را زنده کنید. این «قدرت اراده» شما نیست، بلکه این «قدرت چرایی»‌تان برای انجام دادن کارها است. این قدرت کمک خواهد کرد تا کوه‌ها را پشت سر بگذارید، از میان اقیانوس‌ها شناکنان عبور کنید و از میان آتش بگذرید تا به هدف‌تان برسید.

«قدرت چرایی» برای انجام دادن کارها، عاملی است که به شما انگیزه می‌دهد تا در انبوه کارهای طاقت‌فرسا، پرزحمت و سخت این دنیا پیش بروید تا زمانی که برای انجام کارهایتان به اندازه کافی چرا و دلیل محکم و قوی دارید، تمام چگونه و چطورها بی‌معنی هستند. تا زمانی که به اندازه کافی انگیزه دارید تا از مشکلات رها شوید، هر مسیر جدیدی، چه سخت و چه آسان، شما را به هدف‌تان برای زندگی بهتر خواهد رساند. اگر «قدرت چرایی» و میل و انگیزه شما در راه رسیدن به هدف قوی نباشد، همچنین صبر و شکیبایی کافی در این راه نداشته باشید، آن‌گاه در روز آخر سال چشم‌انداز و برنامه شما مانند تمام آدم‌های دیگری خواهد بود که بدون هدف زندگی می‌کنند. خیلی سریع به روال بی‌برنامگی و زندگی روزمره‌ای که اکثر انسان‌های اطراف‌تان دارند، باز خواهید گشت. نه تنها شما بلکه برای هر فرد دیگری نیز همین‌طور است.

کسی که «چرایی» کامل و مشخص دارد، چشم‌انداز روشنی را مقابل خود ترسیم می‌کند. قطعا همین «چرایی» انجام هر کاری، بهترین راهکار برای «چگونگی» انجام آن را نیز در مقابلش قرار خواهد داد. این بخش از بازی را بارها و بارها دیده‌ایم. این چیزی است که دستاوردهای فوق‌العاده را با خود به ارمغان خواهد آورد.

هم‌اکنون زمان آن است که شور و شوق فرو نشسته در اعماق وجودمان را با قدرت و جسارت به تلاطم در آوریم و با صبر و شکیبایی درهای بسته «قدرت چرایی» وجودمان را بگشاییم.

فریدریش نیچه: «کسی که در زندگی‌اش “چرایی” برای انجام دادن دارد، می‌تواند از پس هر “چگونگی” برآید.»

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن