قدرت بیان : روش جالب  “د-د-م-د”

قدرت بیان : روش جالب  “د-د-م-د”
مجموع 5 از 2 رای

قدرت بیان

قدرت بیان : روش جالب  “د-د-م-د”

وقتی همه نکات مورد نظری را که می خواهید در سخنرانی خود بگنجانید، انتخاب کردید، می توانید برای تمام آن نکات که می خواهید در سخنرانی خود مطرح کنید از فرمول “د د م د” استفاده کنید.

د: دیدگاه

ابتدا، افکار، ایده ها یا حقیقت را بیان کنید. به عنوان مثال، می توانید بگویید: «در ۱۰ سال آینده در مقایسه با صد سال گذشته مردم بیشتری قصد این موضوع را دارند که پولدار شوند.»

د: دلایل

دلایل عقیده یا ایده تان را بیان کنید. به عنوان مثال، می توانید بگویید: «تعداد میلیونر ها و میلیاردر ها، که بیشتر آن ها در یک نسل خود ساخته هستند؛ طی پنج سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته و این رقم به سرعت در حال بالا رفتن است.»

م: مثال

دیدگاه تان را با مثال توضیح دهید، از آن دفاع کنید و آن را ثابت کنید. به عنوان مثال، می توانید بگویید: «در سال ۱۹۰۰، پنج هزار میلیونر در آمریکا بودند، اما هیچ میلیاردری وجود نداشت. در سال ۲۰۰۰، پنج میلیون میلیونر و بیش از پنج هزار میلیاردر بود. طبق نوشته مجله بیزینس ویک در سال ۲۰۰۷ در ایالات متحده آمریکا ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار میلیونر و در سطح جهان بیش از ۷۰۰ میلیاردر بود که بیشتر آن ها از نسل اول بودند.

د: دیدگاه

برای تأکید، دیدگاه اولیه خود را دوباره تکرار کنید. به عنوان مثال، می توانید بگویید: «شما، اقلیت خلاق، امروز بیش از فردا و سال های آینده فرصت رسیدن به موفقیت های مالی را دارید.»

فرمول “د-د-م-د” در عمل

در این قسمت از مبحث، از نحوه به کارگیری فرمول “ددمد” مثالی می زنم:

اکنون، بهترین زمان در تاریخ بشر برای زیستن است (دیدگاه).

در حال حاضر افراد زیادی صاحب خانه هستند و ما با کمترین سطح بیکاری و اقتصاد رو به رشد در جهان صنعتی رو به رو هستیم (دلایل).

در سال گذشته، بیش از یک میلیون آمریکایی تجارت خود را آغاز کردند و به دنیای کار آفرینی وارد شدند تا از اقتصاد کنونی نهایت استفاده را بکنند (مثال).

چون الآن، زمان سرنوشت سازی است، طی چند سال آینده افراد بیشتری در مقایسه با ۱۰۰ سال گذشته می خواهند پولدار تر شوند (تکرار مجدد دیدگاه).

“شما می توانید با استفاده از این فرمول ساده تمام نکات اصلی سخنرانی تان را سازماندهی کنید. این فرمول در ترغیب مخاطبان برای پذیرفتن پیام شما بسیار قوی و مؤثر است.”

منبع: (قدرت بیان، حرف بزن تا برنده شوی، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت بیان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن