فروشنده باهوش (۴): اخلاق در فروش

فروشنده باهوش (۴): اخلاق در فروش
مجموع 5 از 2 رای

فروشنده باهوش - اخلاق در فروش

اخلاق در فروش عنوان چهارمین مقاله از سری مقالات فروشنده باهوش میباشد، همانطور که قبلا اشاره کردیم مشاور بودن، آگاهی و علاقه داشتن برخی از صفات بارز یک فروشنده باهوش است.

پیشنهاد میشود در صورت مطالعه نکردن مطالب قبلی از سری مقالات فروشنده باهوش آن مقالات را هم مطالعه فرمایید.

فروشنده باهوش، اخلاق در فروش را سرلوحه کار خویش قرار می دهد.

اخلاق مدار بودن در فروشندگی امری واجب و مهم است که متاسفانه خیلی از فروشندگان آن را رعایت نمیکنند. غالبا در کشورهای اروپایی و پیشرفته وقتی مشتری وارد یک فروشگاه می شود فرد فروشنده از جای خود بر می خیزد با لبخند و خوشرویی از مشتری می پرسد که چطور می توانم کمکتون کنم، به مشتری احترام می گذارد و به درستی او را راهنمایی میکند، در زمان خروج چه در صورت خرید کردن و چه در صورت خرید نکردن او را تا درب فروشگاه بدرقه کرده و آرزوی دیدار مجدد میکند. در این دسته از فروشگاه ها و سازمان ها مشتری را رییس خود می داند و خود را وابسته به آن ها میدانند که در واقعیت هم همین است.

ما در ایران همیشه میگوییم که حق با مشتری است. اما واقعا همیشه و همه جا فروشندگان این حق را به مشتریان خود می دهند؟ همیشه با لبخند از خریدار استقبال می کنند؟ همیشه به مشتری احترام می گذارند؟ متاسفانه جواب این سوالات خیر است و این جواب خیر ضعفی بزرگ را در فروشندگان نشان می دهد.

اما لازم به ذکر است که همه فروشندگان این طور نیستند و درصد این دسته از فروشندگان روز به روز در حال کاهش است که بسیار جای خوشحالی دارد. به تازگی احترام به مشتری جایگاهی ویژه در بین فروشندگان و شرکت های بازاریابی پیدا کرده است و مشاهده می شود که به فروشندگان و بازاریابان خود علاوه بر آموزشی که برای محصولات می دهند آموزش رفتار صحیح با مشتری را هم می دهند.

همیشه احترام گذاشتن به مشتریان باعث  بازگشت مجدد آنها و ایجاد حس خوب از خرید می شود تا شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند.

بهترین راه افزایش فروش، برخورد خوب و احترام گذاشتن به مشتری است که این امر مانند اثر مرکب عمل کرده و جایگاه فروشگاه و شخص شما را بالا در پیش مخاطب بالا می برد.

به زودی مطلبی دیگر از سری مقالات فروشنده باهوش را با شما به اشتراک خوایم گذاشت …


4
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
محمدعلی اسماعیلیهرمز ماهیفروشگاه معماری Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
مهمان
مهمان

سلام
توضیحاتتون عالی بود
ممنون از شما ایده پردازان عزیز

مهمان
مهمان

برنامه ایده پردازان را دوست دارم و واقعا مطالب عالی در اون گفته میشه