عوامل کشنده سرعت

عوامل کشنده سرعت
به این مقاله امتیاز دهید

سرعت

عوامل کشنده سرعت

بدون توجه به گذشته، میزان تحصیلات و یا سطح موفقیت‌تان در زمان حاضر، اگر استاد فنون و نکاتی باشید که به شما یاد خواهم داد، می‌توانید فوری و بیش از هر فرد دیگری که در اطراف‌تان قرار دارد، از مزیت سریع و چابک بودن برخوردار شوید. میتوانید به پتانسیل بزرگ و با ارزش درونی‌تان بیش از دیگران دسترسی داشته باشید و در یک سال از زندگیتان بسیار بیشتر از آن چیزی که دیگران در زمان مشابه به دست می‌آورند، آنچه را می‌خواهید کسب کنید. در نظر بگیرید که می‌توانستید تمام آن چیزی که تاکنون به دست آورده‌اید، در یک دوره بسیار بسیار کوتاه‌تر به دست می‌آوردید.

بسیاری از مردم را دیده‌ام که با هوش متوسط، افراد باهوش بالا را در راستای پیشبرد اهداف خود، استخدام کرده‌اند. یکی از این افراد که مهارت هدف‌گذاری موثر و برنامه‌ریزی برای دستیابی به اهداف را آموخته است، به مراتب ثروتمندتر، موفق تر و شادتر از نوابغی است که واقعا نمیدانند چه می‌خواهند.

این مسیر را فراموش نکنید؛ حتی یک نابغه در کشورهای پیشرفته، بدون نقشه راه نابود خواهد شد، اما یک فرد کند ذهن و با اراده با داشتن مسیر و نقشه راه مشخص، سریع‌تر به هدف و مقصد خواهد رسید. نیاز دارید تا یک نقشه داشته باشید که به شما بگوید می خواهید به کجا بروید.

در این‌جا یک مثال ارائه می‌دهم. این مثال نشان خواهد داد که چگونه به صورت مستقیم و سریع به اهداف‌تان دست پیدا کنید:

سه پسر در یک روز برفی پیاده روی می کردند که به یک فضای باز رسیدند. آن‌ها تصمیم گرفتند مسابقه دهند و ببینند چه کسی می‌تواند در یک خط مستقیم به درختی که آن طرف تپه بود، برسد. در ابتدا دو پسر در مسیر قرار گرفتند و شروع به حرکت کردند. با دقت و توجه فراوان قدم‌به‌قدم یک پا را در جلوی پای دیگر قرار می‌دادند. وقتی آن‌ها به مسیر نگاه کردند، متوجه شدند که به شکل زیگزاگ راه رفته اند و در مسیر خود به صورت قوسی شکل حرکت کرده‌اند. آنها از مسیر اصلی فاصله گرفته بودند؛ اما پسر سوم در یک مسیر مستقیم و با سرعت بیشتری نسبت به دو نفر دیگر حرکت کرده بود. او چگونه توانسته بود این‌گونه حرکت کند؟ او نگاه خود را بر روی درختی که در دوردست قرار داشت، متمرکز کرده بود و به سادگی سمت هدف حرکت می کرد.

زمانی که اغلب مردم توجه خود را به آن چیزی که هم‌اکنون دارند، متمرکز می کنند و یا چشم انداز و مسیر خود را به صورت روزانه معین می کنند، دچار انحراف می‌شوند. تنها زمانی که برای خود یک هدف در افق و دوردست قرار دهید، می‌توانید با سرعت و در مسیر مستقیم به سوی هدف‌تان حرکت کنید. به پیش بروید و از مسیر خود منحرف نشوید.

یادگیری تنظیم اهداف، مهم ترین مهارت برای رسیدن به موفقیت است. بدون هدف، زندگی‌تان مانند یک کشتی بدون سکان است. بی‌اراده به همراه جریان آب حرکت و ناگزیر با سنگ ها و موانع بین راه برخورد خواهید کرد؛ باز هم برخورد خواهید کرد و باز هم همین‌طور. تنظیم یک هدف مناسب شما را در یک قایق تندرو و سریع‌السیر قرار خواهد داد. مستقیم و بدون انحراف به سوی هدف خود خواهید رفت. با سرعت تمام به هدف بزرگی که برای خود انتخاب کرده‌اید، خواهید رسید.

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن