عوامل موثر بر تغییر،و انعطاف‌پذیری شما در راستای آن(۱)

عوامل موثر بر تغییر،و انعطاف‌پذیری شما در راستای آن(۱)
مجموع 5 از 1 رای

عوامل موثر بر تغییر

عوامل موثر بر تغییر ، و انعطاف پذیری شما در راستای آن (۱)

امروزه، سه عامل بر تغییر تاثیر می گذارند، و وقتی این سه عامل با هم ادغام می شوند، سرعت تغییر به شدت افزایش می یابد.

اولین عامل تغییر، انفجار اطلاعات و دانش در بخش های مختلف زندگی ماست. کسب علم و اطلاعات جدید در بازار رقابت امروز، می تواند به یکباره کسب و کار شما را متحول کند. یک محصول یا خدمت جدید که بتواند سرعت دستیابی شما به اهداف تان را افزایش بدهد بر تمام زندگی شما تاثیر می گذارد.

یک عامل بحران ساز، مثل حادثه ی ۱۱ سپتامبر، می تواند تحولی عمده در بازار بورس ایجاد کند؛ و یا  یک رسوایی در حزب سیاسی یا صنعت می تواند اندیشه، اعمال، فروش و موقعیت بازرگانی و صنعت را یک شبه تغییر بدهد.

برای اینکه در این زمینه انعطاف پذیر باقی بمانید، باید پیوسته پذیرای اطلاعات جدید باشید. باید گوش به زنگ نقطه نظرها، اطلاعات و دانشی که می تواند به شما کمک کند یا به شما آسیب برساند؛ باشید.

یک ایده ی جدید می تواند فرصتی را در اختیار شما قرار دهد و یا از شما بگیرد، می تواند شما را در جاده ی رسیدن به سرشاری و موفقیت به حرکت درآورد و یا شما را از مسیر اصلی به بیرون پرتاب کند. یک علم جدید می تواند در وقت شما صرفه جویی کند، از زحمات تان بکاهد و بر درآمدتان بیفزاید.

همه ی رهبران اهل کتاب و مطالعه هستند. نیاز مطلقی وجود دارد که پیوسته در مورد حرفه و رشته ی خود مطالعه کنید و اطلاعات خود را به روز نگه درارید. کتاب های پر فروش را بخوانید، در همایش ها شرکت کنید، به انجمن های موجود در صنعت خود بپیوندید و با اشخاص موفق در زمینه ی کاری خود شبکه سازی کنید.

قدرت همیشه از آن کسی است که در جریان آخرین اطلاعات قرار دارد.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن