عمل کنید و همین حالا اقدام کنید

عمل کنید و همین حالا اقدام کنید
به این مقاله امتیاز دهید

عمل

عمل کنید

تا کنون شما یاد گرفتید که خواستن، آرزو کردن و امید داشتن هیچ کدام سر به جایی نمی‌برند. نمی‌توانید همین‌طور بنشینید و منتظر موفقیت بمانید. باید دست به کار شوید. باید از روی مبل بلند شده، به بیرون رفته  و تمام چیزهایی که آرزویش را دارید، به واقعیت تبدیل کنید. انجام دادن و عمل کردن باید به‌دنبال خواستن، باور داشتن، امید داشتن و برنامه‌ریزی بیاید.

جیم ران: «دلگرمی و تشویق به انجام کاری، بدون عمل کردن به آن، منجر به چیزی بیش از توهم نمی‌شود.»

روزی ناپلئون هیل، مدیر اسبق نشریه موفقیت از حضار پرسید: «چند درصد احتمال دارد، پس از این‌که فردی برای خودش به هدف جدیدی در نظر می‌گیرد، تسلیم شود؟» بعد از این که چند نفر حدس‌هایشان را بیان کردند، او به این صورت پاسخ داد: «اغلب افراد قبل از این‌که تلاش کنند، تسلیم می‌شوند. با وجود این‌که می‌خواهند زندگی بهتری داشته باشند و موفقیت کسب کنند، اما دائم واژه‌های «من نمی‌توانم و از پس آن برنمی‌آیم» را به زبان می‌اورند و تسلیم می‌شوند. اغلب افراد حتی کوچک‌ترین تلاشی نمی‌کنند.

هیچ چیز بیشتر از این قلب یک انسان را نمی‌شکند که بفهمد، فقط توانسته قسمت کمی از استعدادهایش را شکوفا کند. نگذارید این اتفاق برای شما نیز تکرار شود.

یکی دیگر از مسئولین نشریه موفقیت، به نام آقای استون می‌گفت: «به‌نظرم چیزی مهم‌تر از باور داشتن هم وجود دارد و آن هم عمل کردن است. دنیا پر است از آدم‌هایی که رویاپردازند، اما تعداد اندکی هستند که پیش می‌روند و قدم‌هایی استوار برای تحقق رویاهایشان برمی‌دارند.»

شروع کنید!

حالا که فهمیده‌اید باید چگونه فردی باشید تا به اهداف‌تان برسید؛ تا تنور داغ است، بچسبانید. یعنی تا وقتی که هنوز احساسات‌تان قوی و در تصمیم‌تان مصمم هستید، باید شروع کنید.

جیم ران: «بدون حس ضرورت و احساس نیاز به چیزی، میل و علاقه به آن ارزش زیادی نخواهد داشت.»

در طول ۲۴ ساعت آینده

تصمیم بگیرید هم اکنون چه کارهایی را می‌توانید انجام دهید. در همین ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده، چه کاری می‌کنید که حداقل یکی از اهداف‌تان را از ایده به عمل تبدیل کنید؟ چه گامی به عنوان اولین قدم برمی‌دارید؟ مثلا به نمایشگاه خودرو می‌روید و بروشور خودروتان را دریافت کنید. یک کارت تبریک عاشقانه می‌گیرید و برای همسرتان به محل کارش می‌فرستید تا به او بگویید که دوستش دارید. دفترچه دانشگاه‌های شهرتان را می‌گیرید تا ببینید دوست دارید در چه رشته‌ای تحصیل کنید.

همین حالا اقدام کنید

نمی‌شود تا ابد منتظر ماند تا شرایط ایده‌آل مهیا شود. جرات داشته باشید و همین حالا شروع کنید. همین‌طور که النور روزولت به زیبایی بیان کرد، عمل کنید: «هر روز کاری را انجام دهید که از آن هراس دارید.» امروز اولین گام‌هایی که برداشتن‌شان در شما هراس ایجاد می‌کند، به سمت موفقیت بردارید.

ناپلئون هیل: «منتظر نمانید. هیچ‌گاه آن زمان درست و مناسب نمی‌آید. هم اکنون بهترین زمان برای عمل است.»

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن