هیچ وقت، هیچ وقت و هیچ وقت تسلیم نشوید

هیچ وقت، هیچ وقت و هیچ وقت تسلیم نشوید
مجموع 5 از 2 رای

تسلیم نشوید

هیچ وقت، هیچ وقت و هیچ وقت تسلیم نشوید

به اهداف‌تان تعهد داشته باشید. اگر هم‌اکنون تا جایی که توانسته‌اید پیش رفته‌اید، باز هم می‌توانید جلوتر بروید. همان چند گام بیشتر است که موفقیت را نصیب فرد می‌کند. همان ضرب و فشارها و ساعت‌های بیشتر است که تفاوت ایجاد خواهد کرد. همین بیشترها شما را از سایرین و افراد عادی جامعه متفاوت می‌کند. همین کلمه فوق است که وقتی کنار کلمه عادی قرارش می‌دهید؛ معنی فوق‌العاده را می‌دهد. قطعا اشتباهاتی خواهید کرد و ممکن است از مسیر اصلی خارج شوید. شکست خواهید خورد. انگیزه خود را از دست خواهید داد. احساس بی‌رمقی خواهید کرد؛ اما تمام این موارد مشکل اساسی نیست، برای همه اتفاق می‌افتد. همین مسائل است که باعث می‌شود شما را انسان خطاب کنند. فقط انتظارش را داشته باشید و مجدد به مسیر اصلی باز گردید. همان‌طور که کالوین کولیج می‌گوید؛ هیچ چیز در دنیا نمی‌تواند جای پشتکار را بگیرد. حتی استعداد نیز جای آن را پر نمی‌کند. انسان‌های با استعداد، اما ناموفق زیادی در اطراف ما وجود دارد. نبوغ هم نمی‌تواند جای پشتکار را بگیرد. تحصیلات هم به تنهایی همین‌طور است. دنیا پر است از انسان‌های بیکاری که تحصیلات دانشگاهی دارند. پشتکار و سماجت، خودشان قادر مطلق هستند و به تنهایی برای موفقیت می‌توانند کافی باشند.

کنفسیوس: «بزرگ‌ترین افتخار زندگی در نیفتادن نیست؛ بلکه در ایستادن است؛ آن هم درست همان زمانی که می‌افتیم و شکست می‌خوریم.»

وقتی می‌کوشید که به هدف‌تان برسید، همواره باید این را بدانید که موفقیت خیلی نزدیک‌تر از آن است که فکرش را می‌کنید. آن زمان می‌توانید احساس کنید که در چند قدمی شما ایستاده است. موفقیت می‌تواند در تماس بعدی که با شما می‌گیرند، باشد. شاید در جلسه پیش رو قرار داشته باشد. کلید راه این است که دلسرد نشوید و همین‌طور به جلو بروید.

پشتکار یعنی مواجه شدن با ترس‌ها بدون این که تسلیم شوید. پس هیچ وقت تسلیم نشوید.

راس پروت: «اغلب انسان‌ها قبل از این که به موفقیت برسند، دست از تلاش برمی‌دارند. همچنین در دقایق پایانی، بازی را رها می‌کنند.

قدرت در اختیار شما قرار دارد و هم‌اکنون هر چیزی را دارید که لازمه موفقیت است. فقط به سوی آن بتازید. هر کاری را سر وقت خودش انجام دهید. مسیر موفقیت از همین لحظه شروع می‌شود. از همین امروز نخستین قدم‌هایتان را به سمتش بردارید.

وقت آن رسیده که از خانه خارج شوید و زندگی که همیشه آرزویش را داشته‌اید، برای خود بسازید.

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن