روحیه و نگرش گروه را درک کنید

روحیه و نگرش گروه را درک کنید
به این مقاله امتیاز دهید

روحیه و نگرش گروهی

روحیه و نگرش گروه را درک کنید

افراد ایجاد گروه های کوچک و امن را دوست دارند؛ خانواده، دوستان، همکاران، شهر، کشور، ملت و در صورت تهدید آنها، بی نهایت از آنها حمایت خواهند کرد. مهم تر این که اگر فکر تهدید آنها هم به سرتان بزند، آنها دوست ندارند. متوجه باشید که وفق پیدا کردن شما با این طرز تفکر نیز مهم است.

فرض کنید گروهی مانند شیران مغرور داشته باشید. می توانید با گروه در خاک بغلتید، غرش کنید، گورخر بخورید، خشمگین باشید و با آنها یکسان شوید _ شما نیز یک شیر خواهید شد.

این رفتار به این معنی نیست که تسلیم شوید یا ضعیف باشید. در هر کرسی افتخاری یک فرد متمایز وجود دارد _ یک شیر ارشد. می توانید با آنها هماهنگ شوید اما جدای آنها باشید، مسئول و وظیفه شناس. هماهنگ شدن به معنی توانایی هزار رنگ شدن است، نه ضعیف بودن. هماهنگ شدن با گروه به این معنا نیست که شما اجباراً، هویت خود را از دست بدهید و تمام احساس فردی خود را کنار بگذارید و به یک دلقک تبدیل شوید. تمام آنچه نیاز است شما انجام دهید، درک روحیه  و طرز تفکر گروه است و بعد به کارگیری آن در جهت منافع خودتان.

در گذشته به کارمندی برخوردم که چون شناختی از سیستم و گروه نداشت، به ستوه می آمد. همکارانش او را آزار می دادند. او “متفاوت” بود. آنها ترس او را حس کرده بودند و با همین اطمینان به سراغش می رفتند. آنچه شما باید به آن تبدیل شوید، مصداق ضرب المثل “گرگ در لباس میش” است. اگر شما از طرف گروه پذیرفته شوید، می توانید آنچه را می خواهید بسیار خوب به انجام رسانید.

هماهنگ شدن با گروه به این معنا نیست که شما اجباراً، هویت خود را از دست بدهید و تمام احساس فردی خود را کنار بگذارید و به یک دلقک تبدیل شوید.

هر گروه از مردم را که مورد بررسی قرار دهید، متوجه هم شکلی آنها خواهید شد. همه ی آنها دوست دارند میش باشند تا سبب شود این احساسات را در خود داشته باشند؛
*مصونیت

*راحتی

*ایمنی

*تحت حمایت قرار گرفتن

تمام تصورات لازم در مورد آنها اعمال می شود و آنها می توانند علف بخورند و ایمن باشند، با علم به این که مراقبت خواهند شد. شما به این موارد نیازی ندارید.

این ها مختص میش هاست و شما گرگ هستید.

مستقل فکر کنید

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن