رهبری یعنی اختیار دادن به کارکنان برای رهبری

رهبری یعنی اختیار دادن به کارکنان برای رهبری
مجموع 5 از 2 رای

رهبری
رهبری یعنی اختیار دادن به کارکنان برای رهبری

هنگامی که جوان بودم به مطالعه ی کتاب هایی درباره ی رهبران بزرگ علاقه داشتم و می خواستم یکی از همین رهبران باشم. اما بالاخره در قرن بیست و یکم متوجه شدم که آموختن مهارت های رهبری به معنای دنبال کردن کسی نیست. رهبری یعنی نفوذ روی زیردستان و انگیزه دادن به آنها برای شروع کارها.

به رهبران بزرگ در دنیای کسب و کار امروزی نگاهی بیندازید. رهبران زن در برخی سازمان ها چیزی بیش از پنج میلیون نفر را رهبری و سرپرستی می کنند! این رهبران واقعا انگیزه بخش هستند. شاید چیزی حدود ده هزار رهبر در زیر مجموعه های آنها مشغول به کارند. رهبران بزرگ به رهبران زیردست شان برای هدایت افراد، انگیزه و اختیار می دهند و سازمان های بزرگ را با تعهد و خلاقیت به سوی موفقیت پیش می برند.

رهبرانی که خود انگیزه و اختیار دارند می توانند این انگیزه و اختیار را به زیردستان منتقل کنند و به این شکل رهبران دیگری را در سازمان شان شکل بدهند.

روزی یکی از رهبران با انگیزه و موفق درباره ی کارش و اینکه چگونه موفق شده است، سوال کردم. او درباره ی کارش گفت: “ما کارمان را به شکلی انجام می دهیم کنترل کننده ای کیفیت کارمان را بازبینی نمی کند. ما خودمان آنچه تولید کرده ایم را امتحان می کنیم و سپس نام مان را پای آن می نویسم. احساس ما این است که پدر و مادر و اعضای خانواده مان قرار است از این محصولات استفاده کنند. هر سال تعداد زیادی از محصولات خود را روانه ی بازار می کنیم و هر شب که می خوابیم خیالمان راحت است که همه چیز به درستی پیش رفته و هیچ اشکالی در کارمان وجود ندارد.”

این نمونه ای است از رهبری با انگیزه که به کارکنانش نیز انگیزه می دهد. او الگویی است کامل برای کارکنانش و همه در حال دنباله روی از او هستند. منظورم این نوع از انگیزه دادن است که می تواند به صنعت شما جان تازه ای ببخشد. افرادی مانند این رهبر را در صنایع مختلف دیده ام. سوال مهم این است “آیا در خود قدرت و انگیزه ی کافی را برای ایجاد تغییر حس می کنید؟”

توصیه ها

  • رهبران بزرگ در کسب و کار می دانند که در سازمان شان به رهبرانی نیاز دارند که به کارکنان انگیزه و اختیار دهند.
  • انگیزه دادن همیشه همراه با انجام وظایف است که معنا پیدا می کند.
  • مهم است که کارکنان احساس کنند اختیار دارند تا تغییراتی مثبت در کارشان ایجاد کنند.

(منبع: انگیزه در کار، موسسه ی هاروارد بیزینس پِرِس)

ادامه ی مقالات انگیزه در کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن