دینامیت موفقیت : هدیه با ارزش

دینامیت موفقیت : هدیه با ارزش
مجموع 5 از 3 رای

دینامیت موفقیت

دینامیت موفقیت : هدیه با ارزش

یک مرد بزرگ

به داستان «هنری جی. کیسر» توجه کنید. مردی که واقعا بزرگ و موفق است، چون نگرشش به خود، بزرگوارانه بود. شرکت هایی که نام او را بر خود دارند، دارای حساب های بانکی بیش از یک میلیون دلاری هستند. محبت او به دیگران باعث شده است که افراد لال و معلول، زندگی بهتری داشته باشند و بسیاری از بیماران از خدمات پزشکی کم هزینه بهره مند شوند. تمام اینها از بذر اندیشه ای بود که مادر هنری در ذهن فرزندش کاشت. «مری کیسر» هدیه ای با ارزش به پسرش داد. او استفاده از بزرگ ترین ارزش های زندگی را به هنری یاد داد.

هدیه با ارزش

مری کیسر عادت داشت بعد از یک روز کامل کاری، ساعت ها به عنوان پرستار داوطلب به افراد بی بضاعت و ناتوان کمک کند. او اغلب به پسرش می گفت: «هنری! هیچ چیز بدون کار به دست نمی آید. اگر برای تو چیزی به غیر از کار کردن هم به جا نگذارم، بدان که همان کار کردن، هدیه ای با ارزش به دنبال دارد: لذت کارکردن.»

بزرگ ترین ارزش زندگی

آقای کیسر می گوید: «مادرم بود که چند خصوصیت ارزشمند زندگی را به من یاد داد. از بین آنها می توان به عشق به دیگران و خدمت به آنها اشاره کرد. او همواره می گفت که عشق به دیگران و کمک به آنها از بزرگ ترین ارزش های زندگی است.» هنری جی. کیسر، قدرت نگرش ذهنی مثبت را درک کرده است. او می داند که این قدرت، در زندگی او و مردم کشورش [ آمریکا] مؤثر است. او همچنین قدرت و تأثیر نگرش ذهنی منفی را می داند. در جنگ جهانی دوم، او ۱۵۰۰ کشتی تندرو ساخت که دنیا را تکان داد. وقتی گفت می توانیم در هر ده روز، یک کشتی بزرگ بسازیم، متخصصان گفتند غیرممکن است. اما او این کار را کرد.

آنهایی که باور دارند نمی شود از سمت مثبت طلسم استفاده کرد، از سمت منفی آن استفاده می کنند. آنهایی هم که باور دارند سمت منفی را می شود کنار زد، از سمت مثبت آن بهره می برند. به همین دلیل، هنگام استفاده از طلسم باید محتاطانه عمل کرد.

نگرش ذهنی مثبت است که شما را به ثروت و خوبی های زندگی می رساند و می تواند به شما در رفع مشکلات و شناخت قدرتتان کمک کند. همچنین می تواند شما را از سایر رقبا جلو انداخته و ناممکن ها را برایتان ممکن سازد. اما نگرش ذهنی منفی هم به همین اندازه قدرتمند است و به جای جذب شادی و موفقیت می تواند بدبختی، شکست و افسردگی را به همراه داشته باشد. این روی طلسم، درست مثل هرقدرت دیگر، در صورت عدم استفاده صحیح می تواند خطرناک باشد.

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن