دینامیت موفقیت : مشغله ذهنی جذاب

دینامیت موفقیت : مشغله ذهنی جذاب
مجموع 5 از 2 رای

دینامیت موفقیت

دینامیت موفقیت : مشغله ذهنی جذاب

با توجه به راهکاری که در اختیارتان می گذاریم، می توانید بیش از تصور و امیدتان، به ثروت و موفقیت دست پیدا کنید. این نظریه، ثروت و شاد بودن را به ارمغان می آورد و ویژگی های شخصیتی شما را بهبود می بخشد. این دستورالعمل، بارها و بارها و درشرایط مختلف، توسط نویسنده ای به نام «لوید. سی. داگلاس» ذکر شده است. هنگامی که داگلاس از کار در کلیسا بازنشسته شد، روش دیگری را برای تدریس الهام بخش برگزید: نوشتن رمان. او صدها نفر را از طریق کلیسا تحت تأثیر قرار داده بود، اما با کتاب ها و فیلم هایش توانست بر هزاران و بعضا میلیون ها انسان تأثیر بگذارد.

او تنها یک پیغام داشت اما این پیغام تا زمان تألیف کامل کتاب «مشغله ذهنی جذاب» واضح نبود: مشغله ذهنی، آن هم از نوع جذاب را برای کمک به دیگران در خود ایجاد کنید. بدون انتظار پاداش، جایزه و مشوق، در کارها شریک شوید و علاوه بر اینها، عمل خوب و خیرخواهانه تان را به عنوان یک راز حفظ کنید. اگر چنین کنید، قدرت نامحدود طبیعت را فعال می کنید. بنابراین، از انتظار دریافت پاداش برای عمل خیرخواهانه پرهیز کنید تا پاداش معنوی و دعای دیگران، شما را احاطه کند.

شما هم می توانید مشغله ذهنی جذاب داشته باشید

هر انسانی می تواند با سهیم کردن بخشی از وجودش در کار، به دیگران کمک کند. برای داشتن مشغله ذهنی جذاب، لازم نیست ثروتمند و موفق باشید. بدون توجه به موقعیت فعلی و گذشته تان می توانید از درون، اشتیاقی سوزان برای خدمت به خلق ایجاد کنید. برای مثال، به داستان فرد گناهکاری که مشغله ذهنی جذاب داشت، توجه کنید. نام او را افشا نمی کنیم، چون یک راز است. وقتی از او خواسته شد به انجمن کودکان خیابانی در آمریکا کمکی هر چند ناچیز کند، بلافاصله این درخواست را رد کرد. در حقیقت، عکس العمل او در مقابل مردی که چنین درخواستی داشت، بسیار گستاخانه بود.

او گفت: «برو گم شو! از آدم هایی که فقط پول مرا می خواهند، متنفرم!» مرد پیام رسان در حالی که به سمت در می رفت، چرخی زد و با مهربانی نگاهی به او کرد و گفت: «شاید نخواهید با یک محتاج شریک شوید، اما من می خواهم، می خواهم شما را در دعایی که بلدم، شریک کنم. خداوند گناهان شما را بیامرزد…» و به آرامی اتاق را ترک کرد.

همان طور که متوجه شدید، این گفته، یادآور این جمله بود: «من چیزی از طلا و نقره ندارم، اما هر آنچه دارم، با تو شریک می شوم.» و به خاطر همین جمله، چند روز بعد، اتفاقی جالب رخ داد. مردی که گفته بود «برو گم شو!» به آرامی چند ضربه به در اتاق نماینده انجمن کودکان خیابانی زد و پرسید: «می توانم داخل شوم؟». با خودش چیزی آورده بود تا دیگران را در آن سهیم کند: یک چک نیم میلیون دلاری. در حالی که چک را روی میز می گذاشت گفت: «فقط به یک شرط این چک را در اختیار شما می گذارم: اینکه هیچ کس نفهمد من این کار را کردم.» از او پرسیدند: «چرا نمی خواهی؟» و او پاسخ داد: «نمی خواهم اسمم، معرف یک انسان خوب برای دختران و پسران باشد. من پرهیزگار نیستم و همواره گناهکار بوده ام.» و به خاطر همین است که نامش را به شما نگفتیم.

فقط خودش، نماینده مذکور و خداوند مهربان می دانند که این مرد چه کسی بوده است. چک اهدایی او در این راه مصرف شد که دختران و پسران، کارهای نادرست او را مرتکب نشوند. شما هم ممکن است مثل نماینده مذکور، پولی نداشته باشید، اما می توانید هر آنچه دارید، با دیگران قسمت کنید و درست مثل او بخشی از یک اتفاق بزرگ باشید.

شما هم می توانید مثل او، با سخاوتمندی تمام، به دیگران ببخشید. اغلب دارایی های ارزشمند و بخش اعظم قدرت وجودی شما نامرئی و ناملموس هستند. هیچ کس نمی تواند آنها را از شما بگیرد. این شما هستید که آن را با دیگران قسمت می کنید.

“هر چه بیشتر قسمت کنید، بیشتر به دست می آورید.”

اگر به این گفته تردید دارید، با انجام کارهای زیر می توانید صحت آن را به خودتان اثبات کنید:

لبخند زدن به افرادی که ملاقات می کنید، کلمات محبت آمیز، پاسخی مطلوب، سپاسگزاری از صمیم قلب، خنده، تشویق دیگران، امید دادن، افتخار کردن به دیگران، اعتبار و اندیشه های خوب، عشق ورزی به افرادی که دوست شان دارید، شادی، دعا در حق دیگران و مترصد فرصتی مناسب بودن برای انجام کاری ارزشمند.

اگر هر یک از اعمال فوق را آزمایش کنید، متوجه می شوید چیزی که کشف کرده ایم، اصلی بسیار مهم و دشوار برای تعلیم به نیازمندان آن می باشد؛ یعنی «چگونه رفتاری دلخواه را در درون خود ایجاد کنیم». هنگامی که چنین چیزی را فرا بگیرید، متوجه می شوید آنچه با دیگران سهیم می شوید، به کاری بزرگ و ارزشمند تبدیل می شود و هر آنچه در وجودتان، ناخواسته است، کم و کوچک می شود.

“بنابراین، چیزهای خوب و خواستنی را با دیگران تقسیم کنید و چیزهای بد و نامطلوب را برای خودتان نگه دارید تا از بین برود.”

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن