دینامیت موفقیت : فرمولی رهایی از احساس گناه

دینامیت موفقیت : فرمولی رهایی از احساس گناه
مجموع 5 از 3 رای

فرمولی رهایی از احساس گناه

دینامیت موفقیت : فرمولی رهایی از احساس گناه

آخرین فرصت ممکن است برای شما اندوهبار نباشد. اما درسی فوق العاده در داستان «جیم واس» ( توضیح کامل داستان در مطلب “دینامیت موفقیت : خلاصی از احساس گناه” موجود است) نهفته است. او چگونه از آن احساس گناه خلاصی یافت؟ او این کار را با پیروی از الگویی مناسب انجام داد. الگویی که همه ما می توانیم از آن استفاده کنیم.

“پیش از هر چیز، به تمام توصیه ها، سخنرانی ها و صحبت های الهام بخش که زندگی تان را تغییر می دهند، گوش کنید. سپس نعماتی را که در اختیار دارید، یاد کنید و خداوند را به خاطر آنها شاکر باشید. احساس پشیمانی و شرمندگی کنید و طلب بخشش نمایید.”

وقتی از تمام نعماتی که در اختیار دارید، آگاه باشید، احساس پشیمانی از آنچه انجام داده اید، چندان سخت نیست. در این حالت، شجاعت طلب بخشش از خداوند را خواهید یافت. با جسارت تمام، اولین قدم به جلو را بردارید. این مسأله، بسیار مهم است، چون برداشتن قدمی فیزیکی به جلو، نمادی است از تصمیم گیری برای تغییر روش زندگی.

زمانی که «جیم» مراسم سخنرانی را ترک کرد( توضیح در مطلب خلاصی از احساس گناه)، به نوعی اعلام کرد که پشیمان است و آماده تغییر زندگی اش می باشد. در قدم دوم به جلو باید معذرت خواهی کنید. هر چه سریع تر، کارهای ناشایست خود را به اعمالی مطلوب تبدیل کنید. مهم ترین قدم این است که از قوانین یاد شده استفاده کنید.

این کار، ساده است، چون در هنگام انجام کار خلاف، وجدان شما به شما ندا می دهد. هر وقت چنین شد، لحظه ای بایستید و به آن گوش فرا دهید. خود را جای دیگران بگذارید و سپس کاری را که دوست دارید آن ها برای شما انجام دهند، برای آن ها انجام دهید. و این فرمولی برای رهایی از احساس گناه است. اگر گرفتار وسوسه هستید و یا احساس گناه، مانع استفاده سازنده از انرژی تان می شود، از این فرمول برای راحت شدن از شر آن احساس بهره ببرید. این فرمول را در زندگی به کار گیرید. از آن استفاده کنید و در مسیر موفقیت قدم بردارید.

این مطلب به شما کمک می کند با بهره گیری از نیرو های سطوح هوشیار و نیمه هوشیار ذهن، در موارد زیر موفق باشید:

* جست وجوی حقیقت

* یافتن انگیزه برای انجام کارهای سازنده

* دستیابی به بالاترین اهدافی که تصور می کنید از طریق سلامت کامل جسمی و روحی

* داشتن زندگی مدبرانه

* مصون ماندن از آسیب های احتمالی

* رسیدن به نقطه ای که می خواهید، بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی بودید و هستید.

هر چیزی که مانع رسیدن شما به اهداف عالی شود، باید از میان برود و این به شما بستگی دارد که بدانید در هر شرایط و در هر زمان، خوب و بد، درست یا نادرست کدام است. شما با فرامین الهی، قانون طلایی و خلاصه تمام قوانین جامعه ای که در آن زندگی می کنید، آشنا هستید و یافتن معیارهایی مطابق با این قوانین برای رسیدن به اهداف دلخواه، به خود شما بستگی دارد. اسقف «فولتن جی. شین» در کتاب «زندگی ارزش زیستن دارد» نوشته است:

«دانستن هدف، یک چیز است و رسیدن به آن، چیزی دیگر. هدفتان را انتخاب کنید! برای رسیدن به آن تلاش کنید! افکارتان را درست کنید! احساساتتان را کنترل کنید! دست به کار شوید و سرنوشت خود را رقم بزنید!»

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن