دینامیت موفقیت : زمان شارژ باتری شما

دینامیت موفقیت : زمان شارژ باتری شما
مجموع 5 از 1 رای

زمان شارژ باتری شما

دینامیت موفقیت : زمان شارژ باتری شما

این موضوع را بدانید که پولدارترین مرده گورستان بودن، افتخار نیست. مطمئنا نمی خواهید به عنوان بهترین دانشمند، پزشک، محقق، مدیر، فروشنده یا حتی کارمند تا ابد در قبر بخوابید. یک مادر، همسر، پدر، پسر یا دختر دوست داشتنی، شادی را به ارمغان می آورد. بنابراین، چرا باید اندوه را برگزینیم؟ چرا باید در یک آسایشگاه روانی بستری شویم یا اینکه زیر خروارها خاک به خواب ابدی فرو رویم، آن هم به خاطر اینکه باتری هایمان را شارژ نکرده ایم؟

یک بچه کوچک نمی داند چه زمانی خسته می شود، اما به طور حتم، آن را در رفتار و اعمالش بروز می دهد. یک نوجوان درک می کند چه زمانی واقعا خسته است، اما حاضر به قبول آن نیست و در این شرایط است که مشکلات جنسی، خانوادگی، تحصیلی و اجتماعی، لاینحل و غیرقابل تحمل به نظر می رسند. حتی ممکن است او را به انجام اعمالی ناشایست ترغیب کنند؛ اعمالی که هم به او و هم به دیگران لطمه می زند. هنگامی که کمبود انرژی را در خود حس می کنید، امکان منفی گرایی در سلامتی و شخصیت شما وجود دارد.

“هنگامی که فاقد هر گونه انرژی باشید، درست مثل یک باتری تمام شده هستید.”

چاره چیست؟ شارژ دوباره باتری ؟ چگونه؟ استراحت کنید، بازی کنید و بخوابید!

زمان شارژ باتری شما

فهرست زیر، از میزان انرژی درونی تان خبر می دهد. هر زمان که حس کردید میزان انرژی تان کاهش یافته است، می توانید از آن استفاده کنید. حتی اگر فردی متعادل و سرزنده هستید، ممکن است در شرایط زیر احساس کنید که به تعویض باتری نیاز دارید:

بی جهت خسته و خواب آلوده بودن

داشتن رفتارهای مشکوک و خصمانه

احساس خصومت ورزی، توهین و دشمنی

داشتن حسی ناخوشایند نسبت به دیگران

حالات عصبی و هیجانی نابهنجار.

حس نگرانی، ترس و حسادت

خود خواهی شدید، بی رحمی و قساوت بی اندازه

ناراحتی، افسردگی و احساسات نامتناسب

نگرش ذهنی مثبت به انرژی کافی نیاز دارد و بالعکس!

هنگامی که از لحاظ جسمی خسته باشید، احساسات، عواطف، افکار و اعمال همیشگی و مثبت شما به سمت منفی بودن گرایش می یابند و هنگامی که در شرایط کاملا مطلوب و سالم باشید، این مسیر تغییر می کند و به سمت مثبت می رود. خستگی، غالبا بدترین مسائل شما را افشا می کند، ولی هنگامی که باتری خود را شارژ کنید و میزان انرژی و فعالیت شما در حد استاندارد باشد، بهترین خواهید بود!

آن هم هنگامی است که با نگرش ذهنی مثبت می اندیشید و مثبت عمل می کنید. اگر اعمال و احساسات شما از گرایش خصوصیت های مطلوب شما به سمت منفی و نامطلوب خبر بدهند، بدانید که زمان شارژ باتری تان فرا رسیده است. بله! برای تثبیت میزان انرژی جسمی و ذهنی خود لازم است ذهن و جسم را در کنار هم تمرین دهید. اما عامل سومی هم وجود دارد. ذهن و بدن شما باید به طور مطلوب تغذیه شوند. شما با دریافت مواد مغذی و غنی، شرایط جسمی و بدنی خود را در حد تعادل نگاه می دارید و انرژی ذهنی و روحی خود را از طریق مطالعه کتابهای الهام بخش و مذهبی – که دارای ویتامین های ذهنی هستند – تقویت می کنید.

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن