دینامیت موفقیت : ویتامین ها، عامل ذهن و بدن سالم

دینامیت موفقیت : ویتامین ها، عامل ذهن و بدن سالم
مجموع 5 از 1 رای

دینامیت موفقیت

دینامیت موفقیت : ویتامین ها، عامل ذهن و بدن سالم

دکتر «جرج اسکارست»، مدیر انجمن تحقیقات کشاورزی آمریکا در «لافایت» ایالت «ایندیانا» در مورد یکی از سواحل جهان حرف می زد. دهکده واقع در این منطقه ساحلی، نسبت به مناطق و نواحی همجوارش، پیشرفته تر است. چرا؟ چون سکنه آن از لحاظ جسمی، قوی تر و از لحاظ ذهنی، هوشیارتر هستند. در کل، انرژی بدنی بیشتری دارند و این امتیاز، آنها را نسبت به دیگران، برتر و متمایز کرده است. تفاوت این افراد با دیگران، از رژیم غذایی آنها ریشه می گرفت. افرادی که در مرکز زندگی می کردند و از دریا دور بودند، پروتئین کافی دریافت نمی کردند. این در حالی بود که ساحل نشینان در اثر مصرف آبزیان، پروتئین کافی و مورد نیازشان را تامین می نمودند.

«کلارنس میلز» در کتابش به نام «آب و هوا انسان را می سازد» می نویسد: «دولت ایالات متحده متوجه شد که بعضی از سکنه منطقه ای به نام «ایستوموس» در پاناما در انجام فعالیت های ذهنی و جسمی، بسیار کسل و تنبل هستند. در یک تحقیق علمی ثابت شد که هم گیاهان و هم حیوانات مورد تغذیه این افراد، کمبود ویتامین های ب دارند. وقتی به غذای آنها ویتامین افزوده شد، بسیار فعال تر و سرزنده تر شدند.»

اگر حس می کنید کمبود انرژی تان مربوط به کمبود برخی ویتامین ها و عناصر در رژیم غذایی شماست، کاری باید انجام دهید. یک کتاب آشپزی خوب، بسیار راهگشاست. اما اگر شرایط ادامه پیدا کرد، بهتر است با پزشک مشورت کنید. سطح نیمه هوشیار ذهن شما، درست مثل بدنتان، ویتامین های ذهنی و روحی را بدون کمترین تلاش جذب می کند. اما برخلاف جسم، سطح نیمه هوشیار ذهن می تواند میزان نامحدودی از این ویتامین ها و مواد معدنی را جذب و هضم کند و برخلاف شکم هرگز پر نمی شود.

هر چه آن را پر کنید، باز هم جا دارد. از کجا باید چنین ویتامین های ذهنی و روحی را پیدا کنیم؟ . شما از طریق سطح نیمه هوشیار دهن می توانید انرژی ذهنی و روحی فراوانی را استخراج کنید که غالبا به انرژی و نشاط جسمی تبدیل می شود. البته این میزان انرژی جسمی، در صورت تلفیق با عواطف غیرضروری و منفی، هدر می رود. اما اگر از آنها به طور سازنده بهره ببریم، می توانند درست مثل یک مولد نیروی قوی، بارها و بارها موجودی خود را چند برابر کنند.

بنابراین، دست به کار شوید. احساسات مثبت را جایگزین احساسات منفی کنید. برای مثال، اگر ترسو هستید و می خواهید شجاع باشید، باید شجاعانه عمل کنید. اگر می خواهید پرانرژی باشید، باید پرانرژی رفتار کنید، اما باید مطمئن شوید که انرژی تان در مسیر اهدافی مفید صرف شود.

«داون فراستر» استرالیایی، نمونه جالبی است که می توانیم به او اشاره کنیم. او در شرایط فوق العاده نامطلوبی به دنیا آمد و بیماری کم خونی داشت، اما با اراده استواری که داشت، به یک شناگر حرفه ای و قهرمان تبدیل شد. در واقع، «سریع ترین زن شناگر جهان» شد. هرچند شرایط کاملا مطلوبی داشت، اما گاهی آن قدر خوب عمل نمی کرد که از خودش رضایت داشته باشد.

هنگامی که با هواپیما از بازی های «کاردیف امپایر» به خانه بازمی گشت، کتابی را خواند به نام «بیندیشید و ثروتمند شوید». او می گوید: «فرمول موفقیت ناپلئون هیل را بسیار الهام بخش یافتم. به یاد شکستی افتادم که از شناگران انگلیسی در شنای امدادی خورده بودیم. من در شنای آزاد، رکورد ۶ / ۶۰ ثانیه را به جای گذاشتم که ۶ / ۰ ثانیه، بهتر از رکورد قبلی خودم بود، اما آنقدر خوب نبود که رکورد شنای ۱۰۰ متر خودم را بهتر کند. فکر کردم که آیا در دور آخر به قدر کافی تلاش کردم یا نه؟»

داون به یاد رویایی که همواره در سر داشت افتاد – اینکه اولین شناگر زنی باشد که ۱۰۰ متر را در کمتر از ۶۰ ثانیه شنا کند، یعنی به قول خودش در یک دقیقه جادویی». او با خود فکر کرد: «اگر آخرین دور را بر اساس همین دقیقه جادویی به اتمام می رساندم، حتما برنده می شدم. از همان لحظه، امید شکستن یک دقیقه جادویی به اشتیاقی سوزان در درونم مبدل شد، یعنی یک مشغله ذهنی کنترل شده. من آن را بالاترین و برترین هدف در نظر گرفتم و با تلفیق عمل مثبت و آن دقیقه جادویی، نقشه ای کشیدم. طبق نصیحت آقای «هیل» تصمیم گرفتم که هم از لحاظ ذهنی و هم از لحاظ جسمی، کاملا ثابت قدم باشم.»

دوشیزه «فراستر» اکنون علاوه بر تمرینات بدنی، روی ذهنش نیز کار می کند. اگرچه هنوز به آن یک دقیقه جادویی نرسیده است، اما چندین رکورد از خود به جای گذاشته است. مربیان مختلف در سراسر استرالیا به خاطر موفقیت های وی مشتاق شده اند تا کتاب آقای «هیل» را مطالعه کنند. 

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن