دینامیت موفقیت: روزبه روز بهتر می شوم!

دینامیت موفقیت: روزبه روز بهتر می شوم!
مجموع 5 از 3 رای

دینامیت موفقیت

دینامیت موفقیت : روزبه روز بهتر می شوم!

ما همانند امیل کوهه(توضیح در مطلب قبلی دینامیت موفقیت) از واژه تلقین به همان معنای «تلقین به سطح هوشیار ذهن» استفاده کرده ایم. مک کال به یاد آورده بود که در کودکی، پدرش از الهام بخش ترین کتاب موجود در آن زمان بهره برده بود؛ بهره ای که هر مرد و زنی و حتی هر بچه ای می تواند برای خودش بیابد.

“شما برای رسیدن به موفقیت روز افزون باید مثل بیل مک کال و پدرش از قدرت تلقین به سطح هوشیار استفاده کنید.”

“این قدرت را امیل کوهه مسلم ساخت، چون جرأت کرد که قدرت ذهن خودش را کشف کند و ذهن دیگران را هم به همین ترتیب کاوش کند.”

او قبل از کشف این مطلب فوق العاده، بیمارانش را به وسیله هیپنوتیزم مداوا می کرد. اما بعد از این کشف مؤثر که در حقیقت، یک قانون طبیعی ساده است، استفاده از هیپنوتیزم را متوقف کرد. اما او چگونه این قانون طبیعی را پیدا کرد و شناخت؟ امیل کوهه، این کشف عظیم را هنگامی به دست آورد که پاسخ چند سؤال را که از خود می پرسید، پیدا کرد.

آن سؤال ها عبارتند از:

سؤال اول: آیا تلقین پزشک در بهبودی بیمار مؤثر است یا تلقین ذهن خود بیمار؟ 

پاسخ: کوهه با دلیل ثابت کرد که این ذهن خود بیمار است که به صورت هوشیار یا نیمه هوشیار، به گونه ای تلقین کرده است که بدن و مغز واکنش نشان داده اند. بدون هر کدام از این دو تلقین – چه هوشیار چه نیمه هوشیار هرگونه تلقین بیرونی، بی تأثیر است.

سؤال دوم: اگر تلقین پزشک، تلقین درونی بیمار را تحریک می کند، چرا خود بیمار نتواند از تلقین سالم و مثبت به خودش بهره ببرد و افکار و تلقین های مضر و منفی را دور بریزد؟

پاسخ: پاسخ به این سؤال، خیلی سریع به ذهنش خطور کرد. هر کسی، حتی یک بچه کوچک را هم می توان طوری تربیت کرد که نگرش ذهنی مثبت را در خود پرورش دهد. روش این کار هم تکرار این جملات مثبت و مؤثر است: «روزبه روز، از هر جهت و به لطف خداوند، بهتر و بهتر می شوم.»

“در مطالب دینامیت موفقیت به انگیزه سازهای درونی متعددی برخورد می کنید که آنها را می توان به خود تلقین کرد. انگیزه ساز های درونی خود را با مطالعه بشناسید و آنها را به خود تلقین کنید و بدانید با تلقین می توانید کنترل ذهن خود را در جهت مثبت به دست بگیرید و شروع به حرکت در جهت درست کنید.”

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن