دینامیت موفقیت : رضایت

دینامیت موفقیت : رضایت
مجموع 5 از 2 رای

دینامیت موفقیت

دینامیت موفقیت : رضایت

زمانی «ناپلئون هیل» مقاله ای را به طور همزمان در تمام دنیا ارائه داد. شاید مایل باشید که آن را برای شما نیز نقل کنیم. «هیل» نوشت:

«ثروتمند ترین مرد دنیا در دره شادی زندگی می کند. او دارای ارزش های پایدار و ابزار های جاودانی است؛ چیز هایی که رضایت خاطر، سلامتی، آرامش ذهنی و هماهنگی روحی او را فراهم می کنند. روش او برای به دست آوردن ثروت به شرح زیر است:

شادی را در کمک به دیگران و شاد کردن آن ها و سلامتی کامل را در معقول زیستن و به اندازه غذا خوردن یافتم. از هیچ کس متنفر نیستم و به هیچ کس صدمه نمی زنم. خودم را درگیر مسائلی مطلوب و خوشایند می کنم، لذا خیلی کم پیش می آید که خسته شوم.

هر روز دعا می کنم، نه به خاطر به دست آوردن ثروت بیشتر، بلکه برای کسب درایت بیشتر و لذت بردن حقیقی از آن چه دارم. هرگز کسی را بدون احترام صدا نمی کنم و هرگز به کسی اهانت روا نمی دارم. از دیگران درخواست کمک نمی کنم و به جای آن، هر آن چه دارم، در اختیار آن ها می گذارم.

رابطه مطلوبی با وجدانم دارم، به گونه ای که مرا به سوی هر آن چه می خواهم، راهنمایی می کند. ثروتی بیش از حد نیاز دارم، ولی از حرص و طمع دوری می کنم. تنها خواهان چیزی هستم که به من زندگی سازنده و پویا بدهد. ثروتم را افرادی تامین کرده اند که دارایی ام را با آن ها تقسیم کرده ام.

مکانی به نام «دره شادی» وجود خارجی ندارد، بلکه در ذهن من و تمام کسانی است که روش زندگی مرا قبول کرده اند. من این مکان خیالی را با مشاهده قوانین طبیعت و در نظر گرفتن رفتارهایی برای کنترل آن ها در ذهن خود ساختم. استفاده از «دره شادی» هیچ محدودیتی ندارد و کاملا مجانی است، پس بدانید که در صورت استفاده از مقررات حاکم بر این دره، صاحب درایت و آرامش ذهنی خواهید شد.» «رابی لوییس بین استاک» در کتابش با عنوان «قدرت ایمان» چنین نوشته است:

همه انسان ها یکسان خلق شده اند، همه از یک جنس. دنیایی که انسان برای خودش درست کرده، او را از هم پاشیده و تکه تکه کرده است. دنیای حماقت! دنیای اشتباه! دنیای ترس! او باید با قدرت ایمان، خودش را دوباره جمع و جور کند.

ایمان به خودش، به دیگران، به سرنوشتش و به خداوند. تنها آن زمان است که ساکنان جهان دوباره کنار هم خواهند بود و فقط آن زمان است که شادی واقعی و آرامش حقیقی را خواهند یافت.

“به یاد داشته باشید که اگر انسان ها درست شوند، دنیا نیز درست خواهد شد. بشر می تواند شادی را در کنار جذب ثروت، ناراحتی یا حتی فقر جذب کند.”

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن