دینامیت موفقیت: راضی کننده های مخفی

دینامیت موفقیت: راضی کننده های مخفی
مجموع 5 از 3 رای

راضی کننده های مخفی

دینامیت موفقیت: راضی کننده های مخفی

کتاب هایی که می خوانیم و اندیشه های ما بر سطح نیمه هوشیار ذهنمان تأثیر می گذارند. اما در کنار اینها، نیروهایی نامرئی نیز وجود دارند که می توانند دور از محدوده آگاهی و هوشیاری، بر ما تأثیر داشته باشند.

این قدرت های نامرئی می توانند ناشی از یک دلیل فیزیکی شناخته شده و یا ناشی از یک منبع ناشناخته باشند. قبل از شروع بحث درباره انواع ناشناخته ها، بیایید مثالی از کتاب «راضی کننده های مخفی» اثر «ونس پکارد» را بررسی کنیم.

داستان مذکور ابتدا در روزنامه ها و سپس در مجلات آمریکایی به چاپ رسید که مربوط به تبلیغات مخفیانه بود. گزارش مذکور، آزمایشی را بیان می کند که در یکی از سالن های نمایش فیلم در نیوجرسی رخ داد.

در آنجا روی پرده نمایش، آگهی ها و جملات تبلیغاتی را آن قدر سریع ظاهر و جابه جا می کردند که هیچ یک از تماشاچی ها دقیقا متوجه آنها نشد. طی یک دوره ۶ هفته ای، بیش از چهل هزار نفر بی آنکه بدانند با ورود به سالن، سوژه این آزمایش شدند. تبلیغات مذکور که خیلی سریع از روی پرده سینما رد می شدند و با چشم معمولی هم نمی شد آنها را دنبال کرد، مربوط به دو محصولی بود که در بوفه سینما به راحتی یافت می شد. پس از ۶ هفته، نتایج نشان داد که فروش یکی از محصولات، ۵۰ درصد و فروش محصول دیگر، ۲۰ درصد افزایش یافته است.

مبتکر این فرایند بعدها توضیح داد که گرچه تبلیغات، خیلی سریع رد می شدند، اما بر بسیاری از حضار تأثیر گذاشتند و این به خاطر قدرت بالای سطح نیمه هوشیار ذهن در جذب و ثبت این قبیل اطلاعات است؛ چیزی که سطح هوشیار از انجام آن عاجز است، چرا که خیلی سریع اتفاق می افتد.

هنگامی که این داستان در نشریات چاپ شد، بسیاری از مردم وحشت کردند که این روش برای شکل دادن و جهت دهی به افکار و تصمیمات ممکن است آنها را شست و شوی مغزی دهد. این واقعا برای ما عجیب بود که کسی با نگرش ذهنی مثبت از این موضوع استقبال نکرد. تلقین های غیر محسوس می توانند برای اهداف خاص و جذاب هم استفاده شوند. همه می دانند که اگر این قدرت، بهتر کنترل شود، می تواند هم در راه بد و هم در راه خوب استفاده شود.

حالا که نتیجه این آزمایش ثابت شده است، می توان تصور کرد که چقدر خوب بود اگر جملات زیر بر پرده سینما به همان نحو به نمایش گذاشته می شد:

خدا همواره یک خدای خوب است؟

روز به روز، از هر جهت و به لطف خداوند، بهتر و بهتر می شوید؟

جرأت رویارویی با حقیقت را داشته باشید!

ذهن هرچه را که تصور و باور کند، به دست می آورد؟

هر بدشانسی، یک خوش شانسی بزرگ تر را به دنبال دارد.

اگر باور داشته باشید که می توانید، پس حتما می توانید!

“این روش راهی مهم و مخفی برای رسیدن به نگرش ذهنی مثبت است. “

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن