دینامیت موفقیت: جرأت کشف قدرت ذهنی خود را دارید؟

دینامیت موفقیت: جرأت کشف قدرت ذهنی خود را دارید؟
مجموع 4.7 از 3 رای

کشف قدرت ذهنی

دینامیت موفقیت: جرأت کشف قدرت ذهنی خود را دارید؟

شما ترکیبی از ذهن و جسم هستید

شما از قدرت های افسانه ای شناخته شده و ناشناخته برخوردارید. جرأت کنید و این قدرت های ذهنی را کشف کنید. برای چه؟ چون اگر کشف کنید، آن چیزهایی که انتظار شما را می کشند، برای شما:

سلامت کامل روح و جسم را به همراه ثروت به ارمغان می آورند.

در موفق بودن و نتیجه دار بودن تلاش ها به شما کمک می کنند.

وسیله ای هستند تا قدرت های شناخته شده و ناشناخته تان را کشف، استفاده و یا متعادل کنید.

جرأت داشته باشید در مورد قدرت های غیر فیزیکی بیرون از محدوده فرایندهای فیزیکی شناخته شده نیز تحقیق کنید؛ قدرت هایی که بتوانید نحوه استفاده از آنها را بیاموزید. البته این امر چندان برایتان سخت نخواهد بود. درست مثل این است که تلویزیونی را برای اولین دفعه روشن کنید، چون یک بچه کوچک هم به راحتی می تواند کانال مورد علاقه اش را با روشن کردن تلویزیون انتخاب کند.

وقتی او این کار را می کند، نه از دفترچه و دستورالعمل دستگاه مطلع است و نه از نوع پخش شدن برنامه و تکنولوژی به کار رفته در آن. اما هیچ مشکلی نیست، چون همه آنچه را که بچه باید بداند، این است که دکمه صحیح را فشار دهد و کانال مورد نظرش را پیدا کند.

در ادامه، شما می بینید که با فشار دادن یک دکمه می توانید از مؤثرترین ماشین الکتریکی که تا به امروز اختراع شده است، استفاده کنید. گرچه این ماشین یا دستگاه خاص، آفریده خداوند است، اما شما آن را دارید. حالا چگونه ساخته شده است؟

جواب این است که این دستگاه، شامل بیش از ۸۰ تریلیون سلول الکتریکی است. به طور طبیعی، بخش های متعددی دارد که هر یک، برای خود، یک مکانیسم الکتریکی مخصوص دارد. از میان این قسمت ها، یکی مهم تر از بقیه است، هرچند وزن آن تنها ۴۲۵ گرم است. عملکرد آن هم دریافت، تبدیل و ضبط انرژی توسط ۱۰ میلیارد سلول می باشد.

این دستگاه فوق العاده چیست؟ بدن شماست.

شما حتی اگر یک دست، چشم و سایر اعضای بدن را از دست بدهید، باز هم همین طور هستید و خواهید ماند. و آن قسمت مهم تر چیست؟ آن مغز شماست. این مکانیسمی است که بدن شما را کنترل می کند و در عین حال، عملکرد ذهنی شما را هم تحت کنترل دارد.

ذهن به دو بخش تقسیم می شود: یک بخش، هوشیار و قسمت دیگر، نیمه هوشیار است.

این دو بخش کاملا با هم در تعامل هستند. آنها با هم کار می کنند. دانشمندان، مطالب فراوانی را در مورد بخش هوشیار کشف کرده اند. اما در مورد کشف و فهم بخش نیمه هوشیار، اطلاعات ما از ۱۰۰ سال تجاوز نمی کند. این در حالی است که حتی انسان های اولیه هم از قدرت اسرارآمیز بخش نیمه هوشیار بهره می بردند. حتی افراد بومی و سرخ پوست های استرالیا هم امروزه به میزان فراوان از این قدرت بهره می برند. پس باید آن را کشف کنیم!

“همه ما انسان ها ترکیبی از ذهن و جسم هستیم. جسم بزرگ ما را مغز که از لحاظ فیزیکی کوچک تر است کنترل می کند. مغز قدرت های افسانه ای دارد که می تواند جسم شما را به واسطه ی آن قدرت ها به سوی مسیر درست، پیشرفت، موفقیت و ثروت هدایت کند . به آن قدرت ها، قدرت ذهنی می گویند. هر چه شما از لحاظ قدرت ذهنی قوی تر باشید، بیشتر پیشرفت خواهید کرد و هرچه ضعیف تر باشید، بیشتر جلوی پیشرفت شما را می گیرد. پس برای رسیدن به موفقیت اولین کاری که باید انجام دهیم این است که ذهن خود را پرورش دهیم.”

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن