دینامیت موفقیت : جاذبه و دافعه با گفتگو

دینامیت موفقیت : جاذبه و دافعه با گفتگو
مجموع 5 از 2 رای

جاذبه و دافعه با گفتگو

دینامیت موفقیت : جاذبه و دافعه با گفتگو

بدون در نظر داشتن اینکه چه کسی هستید، بدانید که یک انسان فوق العاده اید. اما شاید بعضی ها این را قبول ندارند. اگر احساس می کنید آنها برخوردی تند و خصومت آمیز با بیشتر کارها و سخنان شما دارند، می توانید کاری انجام دهید. آنها نیز درست مثل شما انسان هستند. شما قدرت جاذبه و دافعه دارید. با استفاده معقول از این قدرت می توانید دوستان واقعی را به سوی خود جذب و افراد خطرناک و نامطلوب را از خود برانید. اما با داشتن نگرش ذهنی منفی، به طور خودکار، چیزهای خوب و مطلوب را دفع و چیزهای نامطلوب اعم از دوستان نادرست را جذب می کنید. واکنش های نامطلوب دیگران ممکن است به خاطر آنچه بیان می کنید،چگونگی بیان آن، یا حتی ناشی از احساسات واقعی و درونی شما باشد.

صدا، درست مثل موسیقی، بازتابی از حوصله، نگرش ذهنی و اندیشه پنهان ذهن است. دانستن اینکه اشکال از شماست و باید در صدد برطرف کردن آن برآیید، ممکن است به نظر سخت بیاید، اما می توانید انجامش دهید. می توانید از یک فروشنده خوب یاد بگیرید، چون خودش را آموزش داده است تا در برابر واکنش های احتمالی مشتری، هوشیار باشد و عکس العملی در مقابل آن انجام دهد. پذیرش جمله “حق همیشه با مشتری است” ممکن است برای بسیاری از فروشنده ها دشوار باشد، اما اگر آن را بپذیرند، نتیجه ای مطلوب خواهند گرفت!

اگر سعی کنید درست مثل همین فروشنده، اطرافیانتان را شاد کنید و حق را به آنها بدهید، خانه شما و زندگی اجتماعی تان، شادتر و موفق تر خواهد بود. اگر از سخنان مردم به تنگ می آیید و نوع بیان آنها شما را آزرده خاطر می کند، این احتمال وجود دارد که خود شما با سخنانتان و طرز بیانتان به آنها اهانت کرده اید. سعی کنید دلایل واقعی آزردگی خود را بیابید و از بروز واکنش در دیگران جلوگیری کنید. اگر غیبت کردن موجب ناراحتی شما می شود، می توانید خودتان را مقید کنید که غیبت نکنید تا دیگران نیز آسیب نبینند. اگر لحن و نگرش ذهنی کسی را نمی پسندید، سعی کنید مثل او صحبت نکنید تا دیگران ناراحت نشوند.

اگر از اینکه کسی سر شما فریاد می کشد ناراحت هستید، بدانید که دیگران هم از فریاد کشیدن بر سرشان ناراحت می شوند، حتی اگر آن فرد، یک پسر بچه ۵ ساله و یا یکی از اقوام شما باشد. اگر از سوءتفاهم دیگران نسبت به خودتان آزرده خاطر می شوید، گونه دیگری از برخورد با دیگران را در پیش بگیرید. اگر جرو بحث، تمسخر، دست انداختن و انتقاد از سوی دوستان و اقوام و یا عقاید آنها برای شما مطلوب نیست، در نظر داشته باشید که در برخورد با آنها از این مسائل دوری کنید. همچنین اگر دوست دارید مورد تعریف و تمجید قرار بگیرید، اگر می خواهید از شما به نیکی یاد شود، اگر دانستن اینکه کسی به شما فکر می کند، شادتان می سازد، خیلی راحت می توانید در نظر بگیرید که انجام این امر از طرف شما هم چقدر دیگران را شاد می کند. پس از آنها تعریف کنید، آنها را یاد کنید و برایشان نامه ای بنویسید و بگویید که به فکرشان هستید.

نامه می تواند شادی بیاورد

دوری موجب نزدیکی قلب ها می شود، به شرط آنکه نامه ای رد و بدل شود. بسیاری از ازدواج ها به این خاطر شکل گرفته اند که در زمان دوری، قلب های افراد به یکدیگر مشتاق شده است. شعر و شاعری، تخیلات، عشق و عاشقی، ایده آل گرایی و شور و شعف می توانند با نامه نگاری شکوفا شوند. هر کس می تواند اندیشه های خود را در نامه بیان کند؛ اندیشه هایی که بدون نوشته شدن، هیچ هستند. علاوه بر این، باید در نظر داشت که نوشتن نامه های عاشقانه را نباید پس از ازدواج متوقف کرد. «ساموئل کلمنز» هر روز برای همسرش نامه های عاشقانه می نوشت، حتی زمانی که در خانه بودند. این دو در اوج شادی واقعی در کنار هم زندگی کردند.

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن