دینامیت موفقیت : از درآمد پایین هم ثروت به دست می‌آید

دینامیت موفقیت : از درآمد پایین هم ثروت به دست می‌آید
مجموع 5 از 2 رای

دینامیت موفقیت

دینامیت موفقیت : از درآمد پایین هم ثروت به دست می آید

ممکن است بگویید: «تمام نگرش های ذهنی مثبت و منفی به درد کسانی می خورد که خواهان به دست آوردن یک میلیون دلار هستند، اما من علاقه ای به داشتن این مبلغ ندارم. من امنیت می خواهم. می خواهم درآمد کافی داشته باشم تا پاسخگوی احتیاجاتم پس از بازنشستگی باشد. اگر یک کارمند باشم، چه می شود؟ اگر درآمد یکسان و معمولی داشته باشم، چه می شود؟»

پاسخ ما به شما این است: «شما هم می توانید ثروت به دست بیاورید. ثروت کافی برای داشتن امنیت یا حتی ثروتی کافی برای ثروتمند شدن به میزانی بیشتر از آنچه انتظار دارید. فقط اجازه دهید نگرش ذهنی مثبت بر شما تأثیر بگذارد. ما به شما ثابت می کنیم که این کار، عملی است.»

اگر به هر دلیلی باز هم قانع نشدید، کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» را بخوانید و سپس اولین قدم را بردارید. به رفتن ادامه دهید تا امنیت مالی و ثروتی را که انتظار دارید، به دست آورید. این کار، دقیقا همان کاری است که آقای «آزبورن» انجام داد. آقای آزبورن، یک کارمند معمولی بود که ثروتمند شد. چند سال قبل، او با گفتن این جمله بازنشسته شد که:

«حالا زمانم را صرف پول درآوردن از پول می کنم و آنچه را که می خواهم، انجام می دهم.»

در اینجا هم دستورالعملی که آقای آزبورن استفاده کرد، به قدری ساده است که اغلب نادیده گرفته می شود. دستورالعملی که او استفاده کرد و شما نیز می توانید از آن بهره ببرید، در چند کلمه خلاصه شده است. آقای آزبورن حین مطالعه کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» کشف کرد که ثروت را می توان به دست آورد، اگر:

از هر یک دلار حقوق خود، ده سنتش را پس انداز کنید.

هر شش ماه یکبار، پس اندازتان و سود آن را در کاری سرمایه گذاری کنید.

پیش از سرمایه گذاری، به توصیه های مربوط به امنیت سرمایه گذاری عمل کنید. اجازه دهید تکرار کنیم. این دقیقا همان کاری بود که آقای آزبورن انجام داد. فقط به آن فکر کنید. تنها با پس انداز ده سنت از هر دلار حقوقتان و سرمایه گذاری آن می توانید از امنیت مالی برخوردار شوید.

از چه زمانی باید آغاز کنید؟ از همین حالا! 

بیایید تجربه آقای آزبورن را با مردی که در شرایط جسمی مطلوب بود و کتاب های الهام بخش را مطالعه می کرد، مقایسه کنیم. او مردی پنجاه ساله بود که به ناپلئون هیل معرفی شد. او با خنده به آقای هیل گفت: «من سال ها قبل، کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» را خواندم، اما اکنون ثروتمند نیستم!»

ناپلئون هیل خندید و بعد به طور جدی پاسخ داد: اما می توانی ثروتمند شوی. آینده در پیش روی توست. باید خودت را برای رسیدن به هدف آماده کنی و هنگام آماده شدن برای مغتنم شمردن فرصت های پیش رو، نگرش ذهنی مثبت را باید در درون خود تقویت کنی.

نکته جالب این است که این مرد، نصیحت ناپلئون هیل را کاملا قبول کرد و به کار برد. این اتفاق، ۶ سال قبل رخ داد. او هنوز ثروتمند نشده، اما در مسیر ثروتمند شدن قرار گرفته است، چون نگرش ذهنی مثبت را در خود تقویت کرده است. برای مثال، او هزاران دلار بدهی داشت، اما اکنون اصلا مقروض نیست و با پولی که پس انداز کرده، در حال سرمایه گذاری است. حالا او نگرش ذهنی مثبت دارد.

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن