دینامیت موفقیت : خانه رویاهای من

دینامیت موفقیت : خانه رویاهای من
مجموع 5 از 2 رای

دینامیت موفقیت

دینامیت موفقیت : خانه رویاهای من

همواره به یاد داشته باشید که اندیشه ها و گفته های شما، نگرش ذهنی شما را مشخص می کنند. اگر هدفی ارزشمند دارید، به جای هزاران دلیل که چرا نمی توانید به آن برسید، یک دلیل برای رسیدن به آن پیدا کنید. یکی از اصول دستیابی به آنچه می خواهید، این است که با ایمان به اولین علائم هدفتان، بلافاصله دست به اقدام بزنید. قانون دیگر هم این است: ثابت قدم باشید و به تلاش ادامه دهید. «دبلیو کلمنت استون» از تجارب زیر که هر دو قانون بالا را توضیح می دهند سخن گفته است:

در یکی از روزهای آوریل، هنگام ملاقات با «فرانک و کلودیا نونان»، اهل مکزیک، کلودیا گفت: «ای کاش خانه ای در «ژاردنیز دل پدر گال دوسان آنجل» داشتیم.» (این منطقه، مطلوب ترین و زیباترین نقطه در مکزیک است.) پرسیدم: «چرا ندارید؟» فرانک خندید و پاسخ داد:

«خوب، چون پولش را نداریم.» گفتم: «آیا این مساله، در اصل موضوع، تفاوتی ایجاد می کند؟» و بلافاصله پرسشی کردم که ممکن بود از شما هم بپرسم: «تا به حال، کتاب های الهام بخش خوانده اید؟ کتابهایی مثل «بیندیشید و ثروتمند شوید»، «من می توانم»، «تو را به مبارزه می طلبم»، «تی.ان.تی، تخیل کاربردی»، «چراغ های سبز را در زندگی ات روشن کن» یا «جادوی باور داشتن».

پاسخ دادند: «نه». بنابراین، برای آنها از تجربیات کسانی گفتم که می دانستند چه می خواهند و در نتیجه، کتابهای الهام بخش را مطالعه کردند، پیام های آنها را دریافتند و سپس دست به عمل زدند. حتی برایشان تعریف کردم که چگونه سالها قبل با ۳۰.۰۰۰ دلار، خانه دلخواهم را خریدم: با پرداخت ۱۵۰۰ دلار نقد و بقیه به اقساط. به آنها قول دادم کتاب های مناسب را برایشان بفرستم و این کار را انجام دادم.

«فرانک و کلودیا نونان» آماده شده بودند. در دسامبر همان سال، یک روز که در کتابخانه ام مشغول مطالعه بودم، کلودیا تلفن کرد و گفت: «ما همین حالا از مکزیک رسیده ایم و می خواهیم از شما تشکر کنیم.» برای چه از من تشکر کنید؟ می خواهیم به خاطر منزل جدیدمان در «ژاردنیز پدرگال دوسان آنجل» از شما تشکر کنیم. چند روز بعد، حین صرف شام، کلودیا چنین توضیح داد:

بعدازظهر یک روز تعطیل، من و فرانک مشغول استراحت بودیم. چند نفر از دوستانمان تماس گرفتند و خواستند آنها را به «ژاردنیز پدر گال دوسان آنجل» ببریم. هر دو فوق العاده خسته بودیم. علاوه بر این، در طول همان هفته، آنها را به آنجا برده بودیم. فرانک در صدد بهانه تراشی و از زیر کار در رفتن بود که ناگهان جمله ای از کتاب به ذهنش خطور کرد:

«ثابت قدم باش و به تلاش ادامه بده.»

حین رانندگی به سمت این بهشت زمینی، خانه رویاهایم را دیدم؛ حتی استخر شنایی که آرزویش را داشتم (کلودیا قهرمان شناست) و فرانک آن را خرید. فرانک گفت: جالب است بدانید در حالی که قیمت خانه، بیش از نیم میلیون پزو بود، من فقط ۵۰۰۰ پزو به عنوان پیش قسط دادم. زندگی در این خانه رویایی، نسبت به خانه قبلی، خیلی کم هزینه تر است. با شگفتگی پرسیدم:  چطور؟

این بنا در واقع، شامل دو قسمت مجزاست. بهای اجاره ای که از یکی دریافت می کنیم، اقساط آن یکی را کاملا تامین می کند. اما روی هم رفته، این مساله، اصلا شگفت آور نیست. برای یک خانواده، کاملا عادی است که منزلی دوبلکس خریداری کنند و یکی از دو قسمتش را اجاره دهند. آنچه شگفت آور است، چگونگی به کارگیری اصول و عناصر موجود در کتابهای خودیار است؛ آن هم توسط یک فرد کاملا بی تجربه برای رسیدن به آنچه در نظر دارد.

“ما می گوییم: «با نگرش ذهنی مثبت، ثروت جذب کن.» اما نگرش ذهنی منفی می گوید: «پول، پول می آورد، ولی من هیچ پولی ندارم.» اگر پول ندارید، از پول دیگران استفاده کنید.”

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن