در هر نقطه عطف زندگی، چه کسی حضور دارد؟

در هر نقطه عطف زندگی، چه کسی حضور دارد؟
مجموع 4.2 از 5 رای

نقطه عطف زندگی

در هر نقطه عطف زندگی ، چه کسی حضور دارد؟

در هر نقطه عطفی در زندگی شما کسی معمولا هست که شما را راهنمایی می کند، دری را به روی شما می گشاید یا به شکلی به شما کمک می کند.

بارون دو روتشیلد زمانی نوشت: “باکسی بی جهت معاشرت نکنید.” اگر واقعا جدی هستید و می خواهید به درجه ی بهترین برسید و در اوج حرفه و شغل خود قرار بگیرید، نمی توانید با کسانی دمخور شوید که در زندگی هیچ هدفی را دنبال نمی کنند. حال هر اندازه خوب و خوشایند که می خواهند باشند.

در این موردِ به خصوص، باید خودخواه باشید و به خود و آینده تان بیندیشید. باید در مورد دوستان و معاشران خود معیارهای سطح بالا در نظر بگیرید و تن به کوتاه آمدن و مصالحه کردن هم ندهید.

خیلی ها درگیر روابط و مناسبات بد می شوند و دوستی های بی مورد و بی فایده ایجاد می کنند. این کاملا نرمال و طبیعی است. اشتباه کردن هیچ اشکالی ندارد، به خصوص اگر جوان و بی تجربه باشید. اما باقی ماندن در شرایطی که مانع از پیشرفت شما می شود هرگز پذیرفتنی نیست.

مهم ترین روابط شما

سومین گروهی که کمک و همکاری شان را می خواهید افراد خانواده، بستگان و دوستان شما هستند. به قول بنجامین دیززائلی: “موفقیت در بیرون هر اندازه هم زیاد باشد جبران ناکامی در منزل را نمی کند.”

اهمیت ویژه دارد که زمان و احساسات خود را صرف رسیدن به یک زندگی خانوادگی مناسب و پر کیفیت بکنید. وقت زندگی خانوادگی شما خوب و سرشار باشد، وقتی روابط خانوادگی مستحکم داشته باشید، در هر کار دیگری که بکنید موفق می گردید.

اما اگر در زندگی خانوادگی شما اشکالی بروز کند، روی نتایج کاری شما تاثیر منفی بر جای می گذارد. داشتن مسئله در زندگی خانوادگی حواس شما را پرت می کند و انرژی تان را تحلیل می برد.

اگر مجبورید برای اینکه در زمینه ی کاری خود به حرکت درآیید تلاش زیاد بکنید، حتما این موضوع را با افراد خانواده تان در میان بگذارید.در تمام کار و فعالیت خود لازم است که افراط های عمدی بکنید. لازم است که ساعات طولانی کار کنید. ممکن است مجبور باشید روزهای طولانی بدون وقفه و مرخصی کار کنید تا کارتان را به انتها برسانید.

دقت کنید که از قبل موضوع را با افراد خانواده تان در میان بگذارید و به آنها بگویید که چرا این کار را می کنید. بعد از عبور از این مرحله می توانید بعنوان یک اقدام جبرانی با افراد خانواده ی خود بیشتر به سفر و تفریح بروید. تعادل را در زندگی خود حفظ کنید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن