در هدف‌گذاری موثر،اندیشه مثبت باید به دانستن مثبت تبدیل شود!

در هدف‌گذاری موثر،اندیشه مثبت باید به دانستن مثبت تبدیل شود!
مجموع 5 از 3 رای

هدف گذاری

در هدف گذاری موثر، اندیشه مثبت باید به دانستن مثبت تبدیل شود!

گاه از حاضران در جلسه می پرسم: “چند نفر در اینجا می خواهند درآمدشان را دو برابر کنند؟” کاملا معلوم است همه دستهای شان را بلند می کنند. بعد به آنها می گویم: “بسیار خوب، خبر خوشی برای تان دارم. همه ی شما اگر به اندازه ی کافی عمر کنید، درآمدتان به دو برابر افزایش می دهید.”

اگر درآمدتان سالانه ۳ یا ۴ درصد افزایش پیدا کند، که این میزان به طور متوسط افزایش هزینه ی زندگی سالانه هم محسوب می شود، در مدت حدود بیست سال درآمدتان به دو برابر افزایش پیدا می کند. اما این مدتی طولانی برای انتظار کشیدن است.

بنابراین مساله بر سر دو برابر کردن درآمد نیست. سوال اصلی این است که به چه سرعتی می توانید این کار را بکنید؟

تکنیک های مختلف می تواند به شما کمک کند تا سریع تر به هدف خود برسید. می خواهم با شما روش ویژه ای را در میان بگذارم که در مقایسه با هر روش دیگری شمار بیشتری از مردم را از نداری به ثروت رسانده است. این روشی سریع، موثر و تضمین شده است، به شرط آنکه آن را اعمال کنید.

قبلا به نکته ای اشاره کردم: “به هرچه در اغلب اوقات فکر کنید، همان می شود.” این واقعیتی است که زیر بنای همه ی ادیان، فلسفه، روانشناسی و موفقیت می باشد. همانطور که استاد من جان بویل زمانی می گفت: “آنچه را که بتوانید پیوسته در ذهن خود نگه دارید، می توانید به آن برسید.” این جان کلام است.

امروزه خیلی ها درباره ی مثبت اندیشی حرف می زنند. مثبت اندیشی مهم است، اما کافی نیست. مثبت اندیشی اگر به درستی هدایت نشود، می تواند به راحتی تبدیل به آرزو و امیدواری مثبت شود. اینگونه به جای اینکه مثبت اندیشی تبدیل به نیرویی در خدمت الهام قرار بگیرد، می تواند در نهایت چیزی بیش از یک نگرش با طراوت در قبال زندگی و هر اتفاقی که برای شما بیفتد، مثبت یا منفی قرار بگیرد.

برای اینکه در هدف گذاری موثر و دقیق شوید، اندیشه ی مثبت باید تبدیل به “دانستن مثبت” شود. باید کاملا بدانید و معتقد باشید که در رسیدن به هدف خاصی موفق عمل خواهید کرد. باید بدون کمترین تردید کارهای تان را بکنید. باید مصمم باشید، آنقدر متقاعد و مجاب باشید که چیزی نتواند شما را متوقف کند.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن