تصدیق اعتبار شما در برنامه ی روابط عمومی

تصدیق اعتبار شما در برنامه ی روابط عمومی
مجموع 5 از 3 رای

برنامه ی روابط عمومی

تصدیق اعتبار شما در برنامه ی روابط عمومی

برخی از برنامه های اطلاع رسانی، حتی اگر اسم شما در آنها به درستی بیان شود، سودمند نیستند. کدام اطلاع رسانی سودمند است؟ آن داستان ها، مقالات و شیوه هایی که اعتبار شما را تصدیق کنند.

یک نوشته درباره ی نوشابه ی انرژی زا، که در آن به نام ردبول اشاره شود، اما به پیشگام بودن آن در این صنعت اشاره نشود، در نهایت می تواند مضر باشد. و یا مقاله ای که در آن از ایمنی اتومبیل ولوو Volvo، گفته نشده باشد، فایده ی چندانی برای این نام تجاری نخواهد داشت.

به همین خاطر، نمی توانید اطلاع رسانی را، طوری که انگار خرید یک برنامه ی اینترنتی است، ارزش گذاری کنید. آنچه که در صنعت روابط عمومی “برابری با ارزش تبلیغات” خوانده می شود، چندان منطقی به نظر نمی رسد.

هدف روابط عمومی، کاری است که به جز موارد خاص، تبلیغات قادر به انجام آن نمی باشد. برابر دانستن این دو، مثل سنجش ارزش یک بمب افکن بی ۵۲، با تعدادی گردان پیاده نظام است.

با این حال، برخی از شرکت ها این دو را برابر می دانند. ماجرای نوشابه ی غیر الکلی دکتر پپر Dr Pepper و شبکه ی تلویزیون CBS معروف است. این شبکه مجبور شد برای جبران خسارت، یک آگهی تلویزیونی که پخش آن معمولا ۲ میلیون دلار قیمت دارد را، به صورت مجانی برای آن شرکت پخش کند، چراکه مجری یکی از برنامه های مشهور این شبکه، این نوشابه را آب فاضلاب خطاب کرده بود. اما آیا این تبلیغ توانست خسارتی را که اطلاع رسانی زده بود، جبران کند؟

وقتی در نظر دارید که ادعای پیشگام بودن نام خود را به اثبات برسانید، بسیار مهم است که با استفاده از رسانه ها اعتبار لازم را فراهم کنید. اینکه داستان ها و مقاله هایی در نشریات چاپ شود یا مصاحبه هایی در رادیو و تلویزیون انجام شود، گرچه هر کدام کمک خوبی هستند، اما هرگز کافی نخواهند بود.

آنچه که بسیار ضرورت دارد، این است که ادعای پیشگامی شما توسط رسانه ها رسمیت پیدا کند.

(منبع: سقوط تبلیغات و ظهور روابط عمومی، آل ریس_لورا ریس)

ادامه ی مقالات روابط عمومی (PR) را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن