IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
سرزنش کارمندان

تشویق و حمایت، نه سرزنش و عیب جویی

تشویق و حمایت، نه سرزنش و عیب جویی

این مقاله درسی است درباره ی جا انداختن تغییر در دنیای پرتنش امروزی. مدت ها پیش از دو نفر دوستانم خواستم، گروهی برای حسابرسی در سازمان تشکیل دهند تا مطمئن شویم با توجه به کارکردمان به شکلی اثرگذار از منابع خود استفاده می کنیم. پس از اعلام نتایج این گروه، متوجه شدیم که چیزی حدود ده تا پانزده درصد از منابع مان در حال تلف شدن است. توانستیم به سادگی با اصلاح کارمان و صدور چند بخش نامه ی داخلی این مشکل را اصلاح کنیم.

موافقت کرده بودیم این سازمان را با هدف ایجاد تغییر در قوانین دولتی تاسیس کنیم و به این هدفم رسیدیم. بیست و پنج سال گذشته است و این سازمان با قدرت به کارش ادامه می دهد. ما به جای استفاده از رویکرد دستور دادن و کنترل کردن و نظارت بر آنچه انجام می شود، از شیوه ی تشویق و حمایت بهره برده ایم.

کاری که انجام داده ایم به این شکل بوده که دقت کرده ایم در چه مواردی سازمان مان در حال عملکرد درست و مناسب بوده و تلاش کرده ایم این موارد را گسترش و رشد دهیم. سپس این عملکرد مناسب را به بخش های دیگر سازمان تسری داده ایم و از آن حمایت کرده ایم.

این دیدگاه ساده به کارکنان مان انگیزه داده است. ما هرگز به دنبال یافتن مقصر و عیب جویی نرفته ایم و به این شکل از ضررهای زیادی جلوگیری کرده ایم.

می دانیم که همه ی کارکنان مان هر روز صبح با این امید از خواب بیدار می شوند و خانه را به قصد محل کار ترک می کنند که کاری خوب انجام دهند. رهبران و مدیران در سازمان ما مراقب کارکنان هستند و همواره از آنها حمایت می کنند. ما آنها را برای این منظور آموزش داده ایم. آنها به خوبی می دانند که کارکنان پایین دست دوست دارند چگونه با آنها رفتار شود.

توصیه ها

(منبع: انگیزه در کار، موسسه ی هاروارد بیزینس پِرِس)

ادامه ی مقالات انگیزه در کار را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar