تجسم مثبت

تجسم مثبت
به این مقاله امتیاز دهید

تجسم مثبت

تجسم مثبت

قصد داریم ویژگی غیر قابل توصیفی به نام تجسم را تشریح کنیم. تجسم حسی است که یک سخنران ، کنترل نامحدودی ایجاد می کند و بحث و دانش خود را ترکیب می کند و یک شخصیت کاریزماتیک از خود به وجود می آورد.

تجسم شما می تواند اداره ی یک اتاق به روشی که خود می دانید ، حرکت شما ، باورتان و آن چیزی که انجام می دهید باشد. در اینجا سعی داریم چند پیشنهاد عملی در این رابطه ارائه کنیم.

  • محکم و قاطع بایستید و راه بروید.

تنبل نباشید ، تلو تلو نخورید و  به زمین زل نزنید. یک ژست خوب چیزی بیشتر از عادتهای فیزیکی معمولی است ، این ژست منعکس کننده ی اعتماد روانشناسی است که دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد. هنگام راه رفتن تند راه نروید ، زندگی مسابقه نیست ، اگر در حال راه رفتن با کسی هستید باید قدم هایتان را با او هماهنگ کنید.

  • مستقیما به فرد یا افرادی نگاه کنید که دارید با آنها صحبت می کنید.

نگاه نامستمر به افراد ، شما را به عنوان شخصی حیله گر و غیر قابل اعتماد یا حداقل کسی که چیزی برای مخفی کردن دارد نشان می دهد. هنگام گوش کردن به کسی در طول مکالمه ، علامتهای کوچکی گاه و بیگاه نشان دهید ، مثل تکان دادن سر ، تا نشان دهید که به موضوع علاقمند هستید و آن را درک می کنید.

  • لبخند بزنید.

لازم نیست دائم پوزخند بزنید (که ممکن است باعث شود دیگران فکر کنند شما در هپروت یا چیزی شبیه به این) اما همواره اخمو نباشید. کسی بدخلقی را دوست ندارد ، شما نباید اینگونه به نظر برسید یا اینگونه عمل کنید.

  • هنگام ملاقات با مشتری و یا هر کس دیگری ، دست کوتاه و محکمی بدهید و لبخند بزنید.

تلاش برای فشردن دست دیگران شما را احمق نشان خواهد داد و سست و شل دست دادن نشانه ی غیر قاطع بودن شماست.

  • اگر برای عده ی زیادی صحبت می کنید ، رسا صحبت کنید تا همه صدای شما را بشنوند.

نیازی به فریاد زدن نیست ، قدرت صدای شما از دیافراگم می آید، توان ماهیچه ، دل و روده شما را به حرکت در می آورد ، از آن برای حرکت صدای خود استفاده کنید تا به همه برسد.

( منبع : قدرت فروش مثبت ، استفان شیفمن )

ادامه مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید …


2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
آمیکوسایپا دیزل Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
سایپا دیزل

عالی بود ممنون

آمیکو

خسته نباشید مطلب مفید و تاثیر گذاری بود